Mait Kraun • 19 jaanuar 2016

USA aktsiaturud alustasid nädalat positiivselt

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiaturud alustasid lühendatud kauplemisnädalat positiivselt – Hiina majanduskasvu andmed investoreid müüma ei pannud ning ettevõtete tulemused on olnud head, vahendab CNBC.

USA aktsiaturud olid eile Martin Luther Kingi päeva puhul suletud. Reedel odavnesid turud rohkem kui 2 protsenti. Standard & Poor’s 500 indeks oli reedese seisuga langenud sellel aastal 8 protsenti.

Täna on aktsiad päeva alustanud aga hästi – Dow Jonesi indeks on tõusnud 1 protsendi ja S&P 500 indeks on lisanud 0,8 protsenti.

Hiina teatas täna ka oma eelmise aasta majanduskasvu, mis oli 6,9 protsenti – see on madalaim tempo alates 1990. aastast. Neljandas kvartalis oli majanduskasv eelmise aasta sama ajaga võrreldes 6,8 protsenti. Detsembri jaemüük kasvas detsembris 11,1 protsenti ja tööstustoodang suurenes 5,9 protsenti.

Andmed olid oodatust veidi kehvemad. See tekitas spekulatsioone, et Hiina hakkab otsima täiendavaid viise majanduse stimuleerimiseks. Shanghai Composite'i indeks kallines täna üle 3 protsendi. Euroopa aktsiad tõusid rohkem kui 1,5 protsenti.

Analüütikud tõid välja, et USA aktsiatel aitasid päeva hästi alustada ka Bank of America, Morgan Stanley ja UnitedHealthi korralikud neljanda kvartali tulemused.

Hetkel kuum