Äripäev • 12 veebruar 2016

Vene politsei lavastas ärimehe mõrva ärahoidmiseks inimröövi

Venemaal tellis konkureeriva kaupluseketi omanik Moskva ja Tuula oblasti Spari omaniku mõrva, mille politsei ära hoidis.  Foto: epa

Politsei lavastas Tuula suurärimehe inimröövi, sest nendeni jõudis info, et konkurent tellis tema mõrva, vahendas RIA Novosti.

Eile levisid Venemaa meedias uudised, et Tuula oblastis leiti ühe küla lähedalt tühjana seisnud Lexus, mille juhipoolne uks oli lahti ning ukseklaas katki. Auto kuulus kohalikule suurärimehele, Moskva ja Tuula oblastis tegutseva Spari kaupluseketi omanikule Anton Belabraginile, kes oli aga jäljetult kadunud.

Täna teatas Tuula oblasti politsei, et tegemist oli lavastatud inimrööviga, sest nendeni jõudis info, et konkurent, kaupluseketi Lakmin omanik Valeri Bokatujev oli tellinud vahendaja kaudu Belabragini mõrva. Politsei operatiivtöötajate abiga korraldati "inimrööv", vahendas RIA Novosti.

Politsei pidas eile õhtul Moskva oblastis kinni kaks kuriteos kahtlustatavat, nii tellija kui ka vahendaja. Politsei teatel on „röövitu“ elu ja tervise juures.

Uurijate sõnul oli konflikti põhjuseks konkurents Tuula turu pärast.

Hetkel kuum