Äripäev • 12. märts 2016 kell 10:15

Nädal graafikutes: känguv eksport ja eksmissi ööklubi

Privé omaniku Helen Mahmastoli sõnul on võlgades süüdi maksuamet, kes juba järgmisel nädalal peaks asja lahendama.  Foto: Meeli Küttim

Selle nädala huvitavamad graafikud näitasid, et Eesti eksport teeb vähikäiku, meil on tunduvalt vähem naisjuhte kui näiteks Venemaal ja eksmissi ööklubi on hädas võlgadega.

Eesti eksport on kahanenud juba kolm aastat järjest, seejuures eelmisel aastal oli langus suurim. Majandusekspertide sõnul võib küll sel aastal sihtriikide nõudlus suureneda, kuid ekspordi kuldaja saabumiseks ei pruugi sellest piisata.

 

Eksmissi ööklubi hädas võlgade tasumisega

Eksmiss Helen Mahmastolile ja tema kaasale Kuno Tehvale kuuluv Tallinna ööklubi Privé on hädas võlgade ja kustutamishoiatusega. Omanikud süüdistavad võlas maksuameti viga. 

Hollandlase raha voolab eestlase taskusse

Kui rehkendada ainult selle järgi, kui palju üks või teine riik Euroopa Liidu liikmemaksu maksab ja palju sealt toetustena tagasi saab, siis on 2014. aasta andmete põhjal kõige suuremad netomaksjad hollandlased, eestlased on aga suuremate netosaajate seas.

Vene ettevõtted hindavad naisi kõige kõrgemalt

Venemaal hinnatakse naisi juhtidena märksa kõrgemalt kui Eestis, selgus hiljutisest uuringust. Auditeerimis- ja raamatupidamisettevõte Grant Thornton tegi hiljuti 36 riigis uuringu, kust selgus, et naisjuhtide osakaal on suurim Venemaal. Meie idanaabri ettevõtetes on juhtpositsioonidest koguni 45% õrnema soo käes. Eesti jagab 37% osakaaluga neljandat-viiendat kohta

Hetkel kuum