Mait Kraun • 14 märts 2016

Morgan Stanley vähendas S&P 500 hinnasihti

Foto: EPA

Morgan Stanley panga strateegid on mures majandust ohustavate riskide pärast. Seetõttu vähendasid nad ka aktsiaturgude hinnasihte, vahendab MarketWatch.

Esmaspäeval avaldatud raportis kirjutas Morgan Stanley, et nad vähendavad Standard & Poor’s 500 indeksi 12 kuu hinnasihti 2175 punktilt 2050 punktini. See tähendaks, et aasta jooksul kasvab indeks kokkuvõttes vaid 1,4 protsenti. Viimase kuu jooksul on S&P 500 rallinud lausa 8,4 protsenti.

Morgan Stanley aga arvab, et tõusu jätkumine ei ole õigustatud ja toetavaid faktoreid on vähe.

„Nõrgemad kasvuprognoosid ning poliitilise riski kasv on sundinud meid loobuma positiivsest hoiakust. See tähendab, et me vähendame oma positsioone maailma aktsiaturgudel,“ kirjutasid analüütikud. „Globaalse majanduslanguse risk on kasvanud.“

Ka teised suuremad pangad on vähendanud S&P 500 hinnasihte. Credit Suisse arvab, et aasta lõpuks on indeks 2050 punktil. JP Morgani analüütikute prognooside järgi jõuab indeks vaid 2000 punktini.

Lisaks sellele prognoosib Morgan Stanley, et USA majandus kasvab 2016. aastal 1,7 protsenti, eurotsooni oma aga 1,5 protsenti.

Hetkel kuum