Mait Kraun • 14 märts 2016

Paulsen: aktsiad tõusevad edasi, aga mitte kaua

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA Standard & Poor’s 500 indeks võib jõuda uute tippudeni, aga hind ei püsi seal kaua, ütles Wells Capital Managementi strateeg Jim Paulsen CNBC-le.

Paulsen ütles, et vaatamata hiljutisele rallile, on turgudel jätkuvalt hirm maailmamajanduse ja rahapoliitika pärast. Alates 11. veebruari põhjast (1810 punkti) on S&P 500 indeks hüpanud üle 10 protsendi. Ka Dow Jonesi indeks on tublisti tõusnud.

„Katalüsaatoriteks, mis aktsiaturud kasvama pani, olid USA head majandusandmed. Kui globaalse majanduse väljavaated paranevad, siis võiks see aidata indeksi ka 2200 punktini,“ ütles Paulsen. Tema sõnul on keskkond aktsiate tõusu jätkumiseks hea. Praegu kaupleb indeks 2022 punkti juures.

„Ma arvan, et me võime praegustest tasemetest keskpikas perspektiivis kõrgemale jõuda. Võib-olla jõuame isegi uute rekorditeni,“ ütles ta. Samas arvab Paulsen, et pikemat aega aktsiad siiski tõusta ei jõua.

„Probleem on selles, et USAs on juba töötuse määr väga madal. Selleks, et aktsiad tõuseks, peaks ka inflatsioon kiirenema,“ nentis Paulsen. „Inimesed sunnivad Föderaalreservi kiiremini intressimäärasid tõstma ja see võib tekitada aasta lõpus jälle müügilaine.“ USA töötuse määr on praegu 4,9 protsendi juures, mis on viimase 8 aasta madalaim tase.

 

 

Hetkel kuum