Sirje Rank • 24 märts 2016

Rootsi väikefirmad käibemaksu kohustusest priiks

Rootsi rahandusminister Magdalena Andersson  Foto: EPA

Rootsi valitsus kaalub plaani vabastada käibemaksukohustustest ettevõtted ja ühendused, mille käive on alla 30 000 Rootsi krooni aastas.

Samuti kaalutakse käibemaksu langetamist rõivaste ja kingade ning ka jalgrataste parandamiselt, kirjutab majandusleht Dagens Industri. See vähendaks raiskamist ja pikendaks asjade kasutusaega.

Kokku vähendaksid maksumuudatused, mida Rootsi valitsus kevadeelarves kavandab, maksutulusid 740 miljoni krooni võrra aastas. Muu hulgas tahetakse remondimaksu soodustust laiendada kodumasinate parandusele, mis jõustuks 2017. a algusest.

Käibemaksukohustusest vabastust pole Rootsi seni kasutanud – ELi reeglid lubaksid isegi kolm korda kõrgemat läve kui see, mida Rootsi valitsus praegu kaalub.

„See on meil esimene kord käibemaksukohustuse jaoks piir seada. Selleks, et efekt oleks nähtav ja mõju hindamine lihtsam, ei tõmba me seda liiga kõrgele,“ ütles rahandusminister Magdalena Andersson agentuurile TT.

Rootsi finantsturgude ministri Per Bolundi sõnul vabastab see käibemaksu kohustusest ka näiteks väikeses mahus elektritootjad – majaomanikud, kes on oma elamu katusele paigutanud päikesepaneelid, ja üle jääva elektri võrku müüvad.

Valitsuse sõnul on selliseid ettevõtteid ja ühendusi, keda 30 000 kroonile tõmmatud piir puudutaks, Rootsis ligi 280 000.

Hetkel kuum