Sirje Rank • 29. märts 2016
Jaga lugu:

OECD – ergutada tuleb nõudlust

OECD peasekretär Angel Gurria  Foto: Scanpix/REuters

Kui seni on majanduskasvu kiirendamiseks keskendutud peamiselt pakkumise poolele, siis nüüd tuleks rõhku panna rohkem nõudluse suurendamisele, ütles Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni juht Angel Gurria.

„Kui nõudlust ei ole, siis tuleb midagi teha teises otsas – seni oleme aastaid keskendunud pakkumise poolele,“ ütles Gurria Bloombergi televisioonis. „Me peaksime muretsema deflatsiooni pärast.“

IMF on hoiatanud, et peab ilmselt alandama on selle aasta majanduskasvu prognoose. Poliitikategijatel on soovitatud teha, mis võimalik, et kasvu kiirendada. OECD prognoosib tänavu globaalse majanduskasvu tempoks 3%.

„Investeeringud kasvavad pea poole aeglasemas tempos, kui nad peaksid,“ ütles Gurria, nimetas põhjustena nii valitsevat ebakindlustunnet kui karmistunud reeglistikku. Probleeemid püsivad jätkuvalt ka finantseerimisega – laenuraha ei liigu. „Me ei prognoosi majanduslangust, kuid nendime, et tingimused on karmid,“ ütles Gurria.

Gurria sõnul on lihtsad lahendused otsas. „Meil tuleb jälle mõelda keskmise pikkusega ja pikas perspektiivis,“ ütles ta, „ja keskenduda fundamentaalsetele asjadele.”

Jaga lugu:
Hetkel kuum