Tööstustoodangu maht vähenes

31. märts 2016, 08:58
Veebruaris vähenes toodang jätkuvalt elektroonika- ja metalltoodete ning toiduainete tootmises.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160331/NEWS/160339956/AR/0/Metallitööstus.jpg

Tööstusettevõtted tootsid veebruaris 2% vähem toodangut kui eelmise aasta veebruaris, teatab statistikaamet. Toodang vähenes energeetikas ja mäetööstuses, kuid suurenes töötlevas tööstuses.

Veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 1% rohkem toodangut kui 2015. aasta samal kuul. Toodangu mahu suurenemist põhjustas eelkõige puittoodete, elektriseadmete ja mööbli tootmine. Toodangu kasv oli laiapõhjaline – kolm neljandikku tööstusharudest ületas veebruaris eelmise aasta taset. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang jätkuvalt elektroonika ja metalltoodete ning toiduainete tootmises.

Välisturule müüdi veebruaris 71% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2015. aasta veebruariga võrreldes suurenes korrigeerimata andmetel toodangu müük ekspordiks 2% ja müük kodumaisele turule 4%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2016. aasta veebruaris tööstuses kokku sama palju toodangut kui eelmisel kuul, sealhulgas töötlevas tööstuses 5% rohkem.

Mulluse veebruariga võrreldes toodeti elektrit 20% vähem ja soojust 2% rohkem. Elektritoodangu vähenemise põhjuseks oli omatoodangu osaline asendamine odavama importtoodanguga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2016, 09:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing