Äripäev • 31. märts 2016 kell 5:58

Tööstustoodangu maht vähenes

Veebruaris vähenes toodang jätkuvalt elektroonika- ja metalltoodete ning toiduainete tootmises.  Foto: Arno Mikkor

Tööstusettevõtted tootsid veebruaris 2% vähem toodangut kui eelmise aasta veebruaris, teatab statistikaamet. Toodang vähenes energeetikas ja mäetööstuses, kuid suurenes töötlevas tööstuses.

Veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 1% rohkem toodangut kui 2015. aasta samal kuul. Toodangu mahu suurenemist põhjustas eelkõige puittoodete, elektriseadmete ja mööbli tootmine. Toodangu kasv oli laiapõhjaline – kolm neljandikku tööstusharudest ületas veebruaris eelmise aasta taset. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang jätkuvalt elektroonika ja metalltoodete ning toiduainete tootmises.

Välisturule müüdi veebruaris 71% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2015. aasta veebruariga võrreldes suurenes korrigeerimata andmetel toodangu müük ekspordiks 2% ja müük kodumaisele turule 4%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2016. aasta veebruaris tööstuses kokku sama palju toodangut kui eelmisel kuul, sealhulgas töötlevas tööstuses 5% rohkem.

Mulluse veebruariga võrreldes toodeti elektrit 20% vähem ja soojust 2% rohkem. Elektritoodangu vähenemise põhjuseks oli omatoodangu osaline asendamine odavama importtoodanguga.

Hetkel kuum