Tesla rajab tänavu ühe laadimispunkti Eestisse

04. aprill 2016, 17:36
Tesla superlaadija Hollandis Oosterhoutis
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160404/NEWS/160409903/AR/0/Tesla.jpg

Tesla kodulehelt selgub, et ettevõttel on kavas sel aastal märgatavalt laiendada oma Euroopa laadimisvõrgustikku, kuhu peaks lisanduma ka laadimispunkt Eestis.

Kodulehel olevalt Euroopa kaardilt paistab, et seni on Tesla jätnud Ida-Euroopa päris unarusse. Kõige idapoolsem superlaadija asub Slovakkias, kuid Eestile lähimad on Lõuna-Soomes. Soomes on praegu kokku viis superlaadijat, Rootsis üle 10. Lähiajal on plaanis avada laadimispunkt Poolas.

2016. aasta kohta käivalt kaardilt nähtub, et sel aastal tekib laadimispunkte üle kogu Ida-Euroopa. Eesti oma peaks tulema Pärnumaale. Samuti avatakse kaks Lätis ja üks Leedus, viis Venemaal Moskvast läänepool. Ka Soome saab kaks superlaadijat juurde.

Kui vaadata, kui palju saab sõita kõigest pool tundi laadides, siis näiteks koduse 11 kW laadimisega saab sõita 27 km, samas kui Tesla superlaadijaga saab sama kaua laadides sõita 10 korda rohkem. 40 minutiga täitub Tesla Model Si aku 80% ulatuses, aku täislaadimiseks kulub superlaadijaga 75 minutit.

Tesla nimetab oma superlaadijaid maailma kiireimateks laadimispunktideks. Jaamad on paigutatud strateegilistesse kohtadesse, et vähendada peatusi pikamaasõitude puhul ja need on paigutatud restoranide, ostukeskuste ja wifi leviala lähedusse. Igas jaamas on mitu laadijat, kust tuleb samaaegselt kuni 120 kW võimsusega voolu otse akusse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. April 2016, 17:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing