Äripäev • 23. aprill 2016
Jaga lugu:

Panama puistas Mossack Fonseca ruume

Politseinikud ja reporterid jälgisid reedel Panama advokaadibüroo Mossack Fonseca ruumide läbiotsimist.  Foto: EPA

Panama ametivõimud teatasid, et leidsid reedel kurikuulsa advokaadibüroo Mossack Fonseca ruumidest hulgaliselt tõendusmaterjale.

Kaks nädalat tagasi otsisid uurijad läbi Mossack Fonseca peakontori. Panama lehe La Prensa teatel otsisid Panama ametivõimud läbi advokaadibüroo arhiiviruumid ja võtsid sealt kaasa kottide viisi purustatud dokumente, vahendas Yle uudisteportaal.

„Oleme saanud kätte suure hulga tõendusmaterjali,“ ütles organiseeritud kurutegevuse vastu võitleva osakonna uurija Javier Caraballo. Ametivõimud sealt süüdistuste kinnituseks materjali ei leidnud.

Mossack Fonseca teatas, et on valmis juurdluses koostööd tegema ja et arhiivis, mille võimud läbi otsisid, oli informatsioon, mis oli süüdistajatele juba eelmisest läbiotsimisest teada. Büroo teatel oli arhiivis purustatud dokumente, mida oli kavas taaskasutada.

Mossack Fonseca on varem teatud, et ei ole seadusi rikkunud ega dokumente hävitanud.

Ettevõtte 40 aastat hoitud arhiivimaterjalid lekitati eelmisel aastal Saksa ajakirjanikele, kes alustasid nende uurimist üle maailma ulatuva ajakirjanike võrgustiku kaudu, milles osales ka Soome ja Läti ajakirjanikke. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum