Nordea Balti üksused teenisid kasumit

27. aprill 2016, 11:29
Nordea Balti üksused teenisid kasumit
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160427/NEWS/160429736/AR/0/Nordea.jpg

Nordea majandustulemused Balti riikides on head, teatas pank täna: esimeses kvartalis teeniti 23 miljonit eurot kasumit.

15% vähenemise võrreldes eelmise aasta sama perioodiga põhjustas provisjonide suurendamine. Võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga kasvas panga kogutulu 9% ning kasv jagunes ühtlaselt kõigi peamiste tululiikide vahel.

Vaatamata ebasoodsale intressikeskkonnale suurenes netointressitulu aastases võrdluses 6% võrra ning netoteenustasutulu 14%. Laenuportfell kasvas kokku 1% võrra ning selle maht jõudis 8,1 miljardi euroni. Et pank on jätkuvalt pühendanud palju tähelepanu klientidega kodupanga-suhte loomisele, kasvas hoiuseportfell kokku 10% võrra.

Nordea Balti panganduse juhi Inga Skisakeri sõnul tuldi aasta alguses välja mitme olulise algatusega, mis muudavad pangatoimingud lihtsamaks ja mugavamaks. "Lisaks sellele, et Nordeast sai Balti riikides esimene pank, mis avas virtuaalse nõustamiskeskuse ja lõi klientidele võimaluse kaugkohtumiseks pangatöötajaga, on pank teinud algust ka uuendusliku ja turvalise mobiilipõhise autentimisega, mis muutub aasta jooksul kättesaadavaks kogu Baltikumis,“ ütles Skisaker.

„Aasta alguses tegi Nordea Eestisse investeeringu, et luua siia Nordea Grupi tugiteenuste keskus, mis peaks saama osaks grupi struktuurist ning pakkuma ligi 50 uue loodava ametikoha abil kvaliteetseid tugiteenuseid,“ lisas Nordea Eesti juht Petri Nikkilä pressiteate vahendusel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. April 2016, 11:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing