Äripäev • 28. aprill 2016 kell 6:32

Eesti avab Hiinas oma põllumajandussaadustele turgu

Teraviljakasvatajatel olid tänavu rekordsaagid.  Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Maaeluminister Urmas Kruuse kohtub täna Pekingis Hiina asepõllumajandusminister Qu Dongyuga, et arutada põllumajandussaaduste kaubanduse ja toidukontrolli koostöövõimalusi. Ministrid juhatavad sisse Hiina ja Eesti põllumajandusametnike töögrupi kohtumise.

„Tänaseks oleme leppinud kokku nii kala- kui piimaprotokolli tekstides. See protsess on edukalt käivitunud ja seepärast anname Hiina kolleegidele ülevaate ka teistest toodetest, mille tootmiseks on Eestis looduslikult soodsad tingimused ja ekspordivõimekus, näiteks maheteravili ja -veiseliha,“ ütles Kruuse.

Ühe olulise ettevõtmisena selles suunas saab terve nädala jooksul Pekingis tutvuda Eesti maitsetega.

Minister Urmas Kruuse viibib 26.–28. aprillini Hiina põllumajandusministeeriumi kutsel ametlikul visiidil Hiina Rahvavabariigis. Ministrit saadavad visiidil maaeluministeeriumi asekantsler Olavi Petron, välissuhete osakonna juhataja Ruve Šank, Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Indrek Halliste ja peadirektori asetäitja Olev Kalda, Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen, Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Raul Rosenberg, Eesti suursaadik Hiinas Toomas Lukk ja äridelegatsioon.

Hetkel kuum