17. mai 2016 kell 7:00

Keemik hakkas programmeerijaks

Hendrik Kaju on töötanud idufirma Teleport programmeerijana pisut üle aasta ega plaani niipea keemiku eriala juurde tagasi pöörduda.  Foto: Erakogu

Olude sunnil keemiamagistri järel programmeerijana tööle hakanud Hendrik Kaju leiab, et tööandjad võiksid anda rohkem võimalusi kogemusteta noortele, ja tunnistab, et eriala vahetamine on raske.

„Paljud on väga üllatunud, kui kuulevad, et ma töötan tarkvaraarendajana, aga mul on hoopis keemiaharidus,“ lausus idufirma Teleport programmeerija Hendrik Kaju. 

Programmeerimisega alustas Hendrik põhikooli lõpus, kui tal tekkis huvi Linuxi ning vaba tarkvara vastu laiemalt. Keskkooli lõpus toimus aga suunamuutus. „Olin alati huvitatud ka keemiast ning kuna seda on raskem väljaspool ülikooli õppida, otsustasin eriala valides informaatika asemel hoopis keemia kasuks,“ selgitas Hendrik.

Järgmised kolm aastat möödusid Tartus keemia bakalaureuseõppes. Edasi järgnesid õpingud Oxfordi ülikoolis teoreetilise keemia magistrantuuris, kus koodikirjutamine oli Hendriku rõõmuks seotud ka erialategevusega.

Eestisse naastes oli Hendrikul kindel plaan minna edasi õppima USAsse. Mis edasi sai ja millised on tema õppetunnid eriala vahetamisest, loe edasi Äripäeva teemaveebist ITuudised.ee.

Autor: Aali Lilleorg, Ituudised.ee toimetaja

Hetkel kuum