Äripäev • 23. mai 2016 kell 13:02

Eesti suurim hulk ühisraha saadi kokku hämmastava ajaga

47B Loftid arendus  Foto: Endover Kinnisvara

Ühisrahastusplatvorm Crowdestate kaasas üksnes kahe päevaga vajaliku summa Endover Kinnisvara arendatavasse korterelamusse 47B Loftid, mis oli Eesti suurim ühekordne ühisrahastus.

Tallinnas aadressile Tööstuse 47b kerkivasse uusarendusse investeeris 761 märkijat, kes kokku panustasid miljon eurot. Nii investeeringu kogusumma kui ka investorite hulk saavutasid Eesti ühisrahastamise ajaloo rekordi.

Crowdestate’i juhi Loit Linnupõllu sõnul on investorite jaoks tähtsaimad aspektid usaldusväärne arendaja ja tugev projekt, mis 47B Loftid puhul selgelt olemas on.

“Endover Kinnisvara on üks Eesti tunnustatumaid arendajaid ning oleme üheskoos ellu viinud mitu edukat ühisrahastusprojekti. Ainult tänu varasemale positiivsele kogemusele on võimalik saavutada nii kiire rahastus isegi miljoni eurose kogusumma puhul,” ütles Linnupõld.

Varem on Crowdestate ja Endover Kinnisvara teinud koostööd Lõokese 5, Heina 5, Toompuiestee 13, R. Tobiase 3 ning Raua 25 projektidega.

Seekordse investeerimisvõimaluse fikseeritud netotulusus on 13,5% aastas. Keskmine investeeritud summa oli 1325 eurot, väikseim 100 eurot ning suurim 20 900 eurot. Investoreid oli kokku 12 riigist üle maailma, neist 73% eraisikud.

47B Loftid on kuuekorruseline äri- ja eluhoone. Maja sise- ja välisilme on inspireeritud New Yorgi loftidest. 

Crowdestate.eu on kinnisvarasse investeerimise platvorm, mis teeb kinnisvarasse investeerimise kättesaadavaks ja taskukohaseks igale soovijale. Crowdestate platvormiga on liitunud juba üle 8400 investori ja rahastatud on 18 projekti kogumahus 6,7 miljonit eurot.

Endover Kinnisvara on 1995. aastal asutatud kinnisvarainvesteeringute juhtimise ja kinnisvaraarenduse alal tegutsev ettevõtete grupp, mis tegutseb nii Eestis kui ka väljaspool. Ettevõttel on üle 20 aasta kogemusi nii hoonete rekonstrueerimisel kui ka uusehitiste rajamisel. Ettevõte arendab praegu Tallinna südalinnas ja selle lähiümbruses 9 hoonet.

Hetkel kuum