Kadi Neemre • 23. mai 2016
Jaga lugu:

Millal on hea aeg kulla ostmiseks?

Foto: EPA

Kullaturul on juhtumas midagi kummalist ning toorainete investor Dennis Gartman on võtnud ettevaatliku hoiaku.

Kuld tegi reedel suurima nädalase languse viimase kahe kuu jooksul; väärismetall on olnud languses juba viimased kolm nädalat.

Samas on dollar aga viimased kolm nädalat tõusnud. Dollarile on edu toonud New Yorki Fedi presidendi William Dudley sõnavõtt, kus keskpankur viitab, et turud alahindavad võimalust intressimäärade tõusuks juunis või juulis.

Märgid näitavad aga, et investorid valmistuvad intressimäärade tõusuks ning Gartman on märganud kulla puhul huvitavaid liikumisi.

“Kulda on viimasel ajal agressiivselt müüdud ning kes iganes seda ka ei teeks, siis jätkab ta sellega kuni intressimäärade tõusuni,” märkis Gartman.

“Kullaga kauplemisel tasub panustada pigem jeenile ja eurole kui USA dollarile, kuna üha kasvav dollari hind võib kasumeid vähendada,” kirjutab ta.

Ta viitas üha kasvavatele spekulatsioonidele, et Föderaalreserv tõstab intressimäärasid sellel suvel ning et turg on peale Föderaalreservi kohtumise protokolli korrektsioonis.

“Nagu me teame, siis tugev dollar põhjustab nõrgemaid toorainete hindu.”

Gartman märgib, et kullaga tasub hakata kauplema alles peale esimest intressimäärade tõusu sellel aastal, soovitades seni investoritel kulla ostmist vältida.

Teoorias peaks kõrgemad intressimäärad peaksid tõsta dollari hinda, mis tähendab, et kulla hinnal on keeruline tõusta. Veteranmaakler aga usub, et kulla aeg saabub pärast intressimäärade tõusu.

Hoolimata hiljutisest kullaturu nõrkusest, läheb kullal siiski sellel aastal teistest toorainetest paremini; väärismetall on aasta algusest saadik rallinud 18%.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum