Kadi Neemre • 24. mai 2016
Jaga lugu:

Goldman Sachs liigub kommertspanganduse suunas

Foto: EPA

Goldman Sachs on tiibu sirutamas ning ekspordib panga brändi uutele turgudele, loob uusi partnerlussuhteid ja teeb tehinguid.

Panga uus väljakutse ei tule aga mitte traditsioonilisest ärist, kus pank on oma maine üles töötanud, vaid Goldman Sachsi vaiksest liikumisest kommertspanganduse suunas, kus konkurents Wall Streetil on suur.

“Goldman Sachsi jaoks on seisneb küsimus selles, et kes neist saab, kui nad suureks kasvavad,” küsis CLSA panganduse analüütik Mike Mayo.

Küsimus seisneb ka selles, kuidas pank suureks kasvab. Goldman on digitaalseks muutumas. Pank ostis märtsis online varahalduri Honest Dollar. Hetkel töötab pank online laenuplatvormi ülesehitamise kallal.

Goldman Sachsi, mis on juba investeerinud mitmetesse finantstehnoloogia ettevõtetesse, jaoks on partnerlused tavapärasemad kui ühinemised ja äraostmised.

Kuna Wall Streeti pangad on hülgamas traditsioonilisi kõrgepalgalisi töötajaid nagu maaklerid ja pankurid, läheb ka Goldman trendiga kaasa ning palkab arendajaid, eesmärgiga töötada välja mobiilirakendusi ning tarbijatele suunatud tooteid.

Ajal, mil enamikul Wall Streeti pankadel läks finantskriisi ajal kehvasti, Goldman hoopis kasvas.

Panga liikumine kommertssektorisse tähendab ka seda, et pank hakkab laenu andma suuremale hulgale klientidele ning tõusvate intressimäärade keskkonnas saavad sellest kasu kõik laenuandjad.

Mida enam Goldmanil sularaha on, seda parem pangale ning halvem nende konkurentidele, eriti tõusvate intressimäärade valguses.

 

2015. aasta lõpus oli Goldmanil veidi enam kui 135 miljardi dollari väärtuses deposiite.

Kõige suurem deposiit on JPMorgan Chase’l ning selle väärtuseks on 1,1 triljonit dollarit.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum