"Ära astu maksuametniku lõksu"

10. juuni 2016, 13:15
Maksuamet.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160610/NEWS/160619976/AR/0/AR-160619976.jpg

Cobalti vandeadvokaat Egon Talur õpetas, kuidas maksumenetlusele kiire lõppmäng anda ja mitte ametnike lõksu astuda.

Maksumenetlus on alati ettevõtjavaenulik, mitte keegi ei alusta maksumenetlust selleks, et küsida, kuidas saaks teid aidata, ütles Talur tänasel õiguskonverentsil.

Ta jagas nippe, kuidas maksumenetlus kõige lihtsamalt läbida. „Maksumenetlus on kui mäng,“ ütles Talur. 

Talur ütles, et kui ettevõte saab teate kontrolli kohta, tuleb aru saada, miks kontroll tuleb „Saage aru, mis on maksuametniku hüpotees, miks nad tulevad  kontrollima ja korjake tõendeid. See aitab menetlust kiiresti lõpetada," ütles ta. 

Minu mõte oli see, et mitte seadke hüpotees, vaid saage aru, mis on maksuametniku hüpotees - mida ta kontrollima tuleb teie juurde!

Talur ütles, et kui on valida, kas teha kirjalik või suuline menetlus, on targem valik kirjalik. "Suuline menetlus on lõks, see on aja raiskamine," lausus ta. "Suulises menetluses ei saa te kunagi maksuametnikule selgitada, et tema hüpotees on vale."

Ta lisas, et enam ei alga maksumenetlus sellega, et maksuametnik annab teada, millal ta tuleb ja veedab terve päeva ettevõttes. „Enamik menetlusi algab lühikese kirjaga, kus palutakse dokumente. Selle üle on mul hea meel, see on ettevõtjasõbralik,“ lausus Talur.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. June 2016, 13:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing