Ave Lepik • 6. juuli 2016 kell 10:02

Venemaa asepeaminister ostis Moskvas kümme eliitkorterit

Venemaa esimene asepeaminister Igor Šuvalov ja president Vladimir Putin.   Foto: epa

Sel nädalal avaldas Venemaa opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi oma blogis, et esimene asepeaminister Igor Šuvalov on ostnud Moskva eliitrajoonis kokku kümme korterit.

Täna kinnitas Šuvalovi perekonnafondi juhtiv jurist Sergei Kotljarenko, et fond on tõesti ostnud Moskva jõe ääres Kotelnitšeskaja kaldapealsel asuvaid kortereid. Intervjuus Rambler News Service’ile (RNS) teatas Kotljarenko, et juriidiliselt on kinnisvara omanik tema ning et korterid on osa investeerimisplaanist.

„Idee oli teha sellest ainulaadne objekt. Aga kuidas sellega edasi toimida, on juba teine küsimus. Kui ilmub kvaliteetostja, siis peab müüma. Ilmselge, et juhul, kui korterid ühendada, saab objekti müüa märkimisväärse kasumiga. See on ju investeering,“ pajatas Kotljarenko ja lisas, et kõik korterid on tema nimel.

Tema sõnul pole välistatud variant, et korterid lähevad Šuvalovi nimele – sel juhul peab asepeaminister need temalt ostma ning siis peab ta need märkima ka oma majanduslike huvide deklaratsiooni. Kotljarenko teatas, et juhib Šuvalovi investeeringuid ilma, et esimene asepeaminister tehingutes osaleks, kuid et kõik oma nn „pimeda fondi" tegevused olevat poliitik ikka deklareerinud.

Sel nädalal teatas Korruptsiooniga võitlemise fondi looja ja opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi, et 2014. aastast kuni tänaseni on Sergei Kotljarenko omandanud Venemaa pealinnas Kotelnitšeskaja kaldapealsel kümme korterit. Kotljarenkot nimetab Navalnõi asepeaminister Igor Šuvalovi ammuseks äripartneriks.

Navalnõi väitel on Kotljarenko need korterid omandanud Šuvalovi jaoks ja viimase raha eest - "pime fond" tähendabki seda, et kolmas inimene toimetab oma äranägemise järgi rahaga, mille fondi looja sellesse on pannud. Navalnõi rõhutab, et loomulikult ei kajastu see kinnisvara riigi tippjuhi deklaratsioonil.

Tema arvestuste järgi on kõigi korterite kogupind üle 700 ruutmeetri ning väärtus kokku 600 miljonit rubla (8,4 miljonit eurot).

 

Korterite kokkuost 14. korrusel

Navalnõi kirjeldab oma blogis: „Kõik algas keskmisest, kõige suuremast korterist. See osteti 2014. aasta aprillis. Äsja oli Krimm ühendatud Venemaaga, Ida-Ukrainas algas sõda. Rubla varises silme all, inimesed seisid televiisorite ja mikrolaineahjude järjekorras. Kuid kellessegi see kõik ei puutunud,“ ironiseerib opositsioonipoliitik.

Ta jätkab: „Esimesena osteti korraliku suurusega korter, 142 ruutmeetrit, mille mastaap pole muidugi riigimehele vastav. Järgmisel kuul ostetakse väiksem korter paremat kätt, kuu hiljem selle naaberkorter. Mõlemal juhul kolisid eelmised elanikud samas majas mõnele teisele korrusele." Oktoobris 2014 osteti ära vasakpoolne korter, 2015. aastal lisandus veel kolm korterit – seega oli kokku saadud maja keskosas 14. korrusel üksteise kõrval seitse korterit.

„Arvasime, et sellega asi piirdub, koos on täiskomplekt, mida saab omavahel ühendada. Aga ei. Hiljuti, selle aasta mais, ostab Kotljarenko veel ühe korteri samal korrusel, teisel pool lifti,“ kirjutab Navalnõi. Ta pakub, et kokkuost pole veel lõppenud ja ilmselt on plaan saada endale kõik 14. korruse 17 korterit

Kaheksal juhul kümnest koliti eelmised elanikud samasse majja – samaväärsetesse korteritesse mõnel teisel korrusel. „Nagu meile kirjutasid elanikud ja naabrid, koliti ümber suure heameelega, sest uued korterid olid remonditud ja hüvitist. Mingit kauplemist ei olnud, ostja nõustus kõikide tingimustega,“ kirjutab Navalnõi oma blogis.

Foto: Navalnõi blogi

Maja Kotelnitšeskaja kaldapealsel

Üks seitsmest Stalini-aegsest Moskva linnale iseloomulikust pilvelõhkujastValmis 1952Kõrgus 176 m32 korrustMõned kuulsatest elanikest: Vassili Aksjonov, Juri Ljubimov, Faina Ranevskaja, Konstantin Paustovski, Willi Tokarev, Jevgeni Jevtušenko, Galina Ulanova, Ljudmila Zõkina.

Hetkel kuum