Venemaa asepeaminister ostis Moskvas kümme eliitkorterit

06. juuli 2016, 13:02
Venemaa esimene asepeaminister Igor Šuvalov ja president Vladimir Putin.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160706/NEWS/160709873/AR/0/šuvalov-ja-putin.jpg

Sel nädalal avaldas Venemaa opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi oma blogis, et esimene asepeaminister Igor Šuvalov on ostnud Moskva eliitrajoonis kokku kümme korterit.

Täna kinnitas Šuvalovi perekonnafondi juhtiv jurist Sergei Kotljarenko, et fond on tõesti ostnud Moskva jõe ääres Kotelnitšeskaja kaldapealsel asuvaid kortereid. Intervjuus Rambler News Service’ile (RNS) teatas Kotljarenko, et juriidiliselt on kinnisvara omanik tema ning et korterid on osa investeerimisplaanist.

„Idee oli teha sellest ainulaadne objekt. Aga kuidas sellega edasi toimida, on juba teine küsimus. Kui ilmub kvaliteetostja, siis peab müüma. Ilmselge, et juhul, kui korterid ühendada, saab objekti müüa märkimisväärse kasumiga. See on ju investeering,“ pajatas Kotljarenko ja lisas, et kõik korterid on tema nimel.

Tema sõnul pole välistatud variant, et korterid lähevad Šuvalovi nimele – sel juhul peab asepeaminister need temalt ostma ning siis peab ta need märkima ka oma majanduslike huvide deklaratsiooni. Kotljarenko teatas, et juhib Šuvalovi investeeringuid ilma, et esimene asepeaminister tehingutes osaleks, kuid et kõik oma nn „pimeda fondi" tegevused olevat poliitik ikka deklareerinud.

Sel nädalal teatas Korruptsiooniga võitlemise fondi looja ja opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi, et 2014. aastast kuni tänaseni on Sergei Kotljarenko omandanud Venemaa pealinnas Kotelnitšeskaja kaldapealsel kümme korterit. Kotljarenkot nimetab Navalnõi asepeaminister Igor Šuvalovi ammuseks äripartneriks.

Navalnõi väitel on Kotljarenko need korterid omandanud Šuvalovi jaoks ja viimase raha eest - "pime fond" tähendabki seda, et kolmas inimene toimetab oma äranägemise järgi rahaga, mille fondi looja sellesse on pannud. Navalnõi rõhutab, et loomulikult ei kajastu see kinnisvara riigi tippjuhi deklaratsioonil.

Tema arvestuste järgi on kõigi korterite kogupind üle 700 ruutmeetri ning väärtus kokku 600 miljonit rubla (8,4 miljonit eurot).

Maja Kotelnitšeskaja kaldapealsel

Üks seitsmest Stalini-aegsest Moskva linnale iseloomulikust pilvelõhkujast

Valmis 1952

Kõrgus 176 m

32 korrust

Mõned kuulsatest elanikest: Vassili Aksjonov, Juri Ljubimov, Faina Ranevskaja, Konstantin Paustovski, Willi Tokarev, Jevgeni Jevtušenko, Galina Ulanova, Ljudmila Zõkina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. July 2016, 13:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing