Tööstustoodete hind juuniga kerkis

20. juuli 2016, 09:14
Tootmine muutub aina odavamaks.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160720/NEWS/160729997/AR/0/AR-160729997.jpg

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli juunis võrreldes maiga 0,6% ja võrreldes eelmise aasta juuniga -1,4%, teatab statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas juunis eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hindade tõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises, kütteõlide ja puittoodete tootmises, samuti hindade langus metalltoodete ja kemikaalide tootmises ning mäetööstuses.

Eelmise aasta juuniga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus mäetööstuses, kemikaalide ja keemiatoodete ning toiduainete tootmises, samuti hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises, elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli juunis võrreldes maiga 1,3% ja võrreldes eelmise aasta juuniga -1,6%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis juunis keskmisest enam elektrienergia, naftasaaduste ja toormetsa hind, samas langes turbatoodete, jookide ning tekstiiltoodete hind.

Impordihinnaindeksi muutus oli juunis võrreldes maiga 1,2% ja võrreldes mulluse juuniga -3,2%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis juunis keskmisest enam elektrienergia, naftasaaduste ja keemiatoodete hind, samas langes põllumajandussaaduste, ehitusmaterjali, paberi ja paberist toodete hind.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. July 2016, 09:18
Otsi:

Ava täpsem otsing