Äripäev • 27. juuli 2016 kell 7:17

Obama: Venemaa võib mõjutada USA presidendivalimisi

Obama: Venemaa võib mõjutada USA presidendivalimisi  Foto: epa

USA president Barack Obama ei välista, et Venemaa võib mõjutada Ühendriikide presidendivalimisi, ütles ta eile intervjuus NBC Newsile.

„Kõik on võimalik,“ kostis Obama vastuseks küsimusele, kas venelased üritavad sekkuda valimiseelsesse protsessi. Rääkides sellest, kas Venemaa võib olla demokraatide partei e-posti häkkimise taga, ei andnud president otsest vastust, kuid märkis, et spetsialistide kahtlustusel see just nii on.

Kui ajakirjanik küsis, kas tema hinnangul on Moskva huvitatud Donald Trumpi võimuletulekust, nentis Obama, et Venemaal suhtutakse Trumpi kampaaniasse märksa heasoovlikumalt.

Eile kinnitas demokraatlik partei oma presidendikandidaadiks Hillary Clintoni. Demokraatide kongressi eel avaldas WikiLeaks oma kodulehel parteitegelaste e-kirjavahetuse, millest ilmnes partei juhtkonna otsus aidata Hillary Clintonit sisevõitluses Bernie Sandersi vastu. Lekkes kahtlustatakse Venemaalt pärit häkkereid.

Ajaleht Washington Post kirjutas hiljuti, et Vene võimude ülesandel tegutsevad häkkerid tungisid demokraatide andmebaasi ja panid sealt pihta vastaskandidaat Donald Trumpi kohta käiva analüütilise info. Venemaa presidendi Vladimir Putini pressisekretär Dmitri Peskov ütles seepeale Reutersile, et Moskval pole nende sissemurdmistega midagi pistmist.

USA presidendi valimised toimuvad 8. novembril, mil valik tehakse Clintoni ja Trumpi vahel.

Hetkel kuum