Ettevõtjad annaks miljoni euro eest Eesti elamisloa

01. august 2016, 07:45
Mait Palts.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160801/NEWS/160809999/AR/0/Mait-Palts.jpg

Kaubandus-tööstuskoja arvates võiks tulevikus suurinvestoritel lubada elamisluba taotleda ka siis, kui lubade aastane piirarv on täis.

Nimelt tegi koda põhiseaduskomisjonile nimelt ettepaneku arvata tulevikus kolmandatest riikidest pärit suurinvestorid välismaalaste sisserände piirarvust välja, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Välismaalaste seadus näeb ette, et aastas võib Eesti elamisloa saada umbes tuhat väljaspool Euroopa liitu pärit inimest.

Võimalikud on ka erandid - näiteks on väljaspool piirarvu võimalik elamisluba taotleda kolmandatest riikidest pärit õppejõududel ja teadlastel, samuti siia õppima saabunud välismaalastest tudengitel.

Kavandatavate muudatustega lisanduksid nimekirja IKT-sektori töötajad ja iduettevõtjad. Kaubandus-tööstuskoja hinnangul võiksid nimekirjas olla ka suurinvestorid, kes investeerivad Eesti majandusse vähemalt miljon eurot.

„See annaks ühest küljest emotsionaalse kindluse, et juhul kui investor läheb ka aasta lõpus elamisluba taotlema, ei tekiks tehnilist probleemi seetõttu, et kvoot oleks täis,“ rääkis kaubanduskoja peadirektor Mait Palts.

Koja ettepanekud on saadetud riigikogu põhiseaduskomisjonile. Komisjoni liikme Mart Nuti sõnul ei ole ühtset seisukohta veel kujundatud.

Mida näeb Nutt miinustena, loe ERRist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. August 2016, 07:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing