Pille Ivask • 19. august 2016 kell 6:15

Donald Trump palus vabandust

USA vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump  Foto: Scanpix/Reuters

Donald Trump teatas, et kahetseb presidendikampaania käigus oma karme väljaütlemisi ning palub vabandust kõigilt, kes on seetõttu haiget saanud.

Trump väitis eile, et ta on kampaania käigus oma väljaütlemistega kohati liiga kaugele läinud. “Mõnikord debati käigus sa lihtsalt ei vali õigeid sõnu või sa ütled valet asja. Ja mina olen seda teinud,” ütles Trump. “Ja ma kahetsen seda. Eriti siis, kui ma olen kellelegi isiklikult haiget teinud,” jätkas vabariiklaste presidendikandidaat.

Kuigi Trump vabandas oma eksimuste eest, ei jätnud ta kasutamata võimalust kritiseerida oma vastaskandidaati Hillary Clintonit tolle e-kirjade skandaali pärast.

Pärast Trumpi sõnavõttu saatis ametliku teate välja ka Clintoni meeskond, kes väitis, et ei usu Tumpi väljaöeldut, kuna kampaania algusest peale on kinnisvaramogul üksnes solvanud inimesi. “Ta on seda teinud 428 päeva järjest, ilma igasuguse kahetsuse või häbita,” teatas Clinton ametlikus teadaandes.

Kuna Trump ei täpsustanud, missuguseid väljaütlemisi ta kahetseb, jäi Clinton kriitiliseks Trumpi siiruse osas. “Seni, kuni ta ei ütle välja, missugust osa oma öeldust ta kahetseb, on esitatud vabanduse näol tegu üksnes fraasiga,” teatas Clinton.

Hetkel kuum