Ametiühingud toetavad vanemahüvitise reformi ideed

22. august 2016, 09:09
Ametiühingud toetavad vanemahüvitise reformi ideed.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160822/NEWS/160829985/AR/0/imik.jpg

Riigi ideed reformida vanemahüvitist muudavad selle hüvitise kasutamise paindlikumaks ja aitavad kaasa palgalõhe vähendamisele, leiab ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.

Samas soovitab Peterson plaani täiendada lasteaiakohtade olulise suurendamisega, sest nende vähesus ja kõrge hind on üks põhjusi, miks noored vanemad tööturult pikalt eemale jäävad. 

„Oleme mitmes majandussektoris uurinud süvitsi palgalõhe algpõhjuseid ja leidnud, et väga suur mõju on selles, kuidas Eestis on rakendunud vanemapalga süsteem. Süsteem on helde, aga sellel on mõned olulised puudused,“ rääkis Peterson. “Naiste pikka eemalolekut tööturult saab vältida, kui vanemahüvitis jaguneb ühtlasemalt isa ja ema vahel ning senise pooleteise aasta asemel saaks hüvitist soovi korral kasutada näiteks kolme aasta jooksul,“ kommenteeris Peterson.

Tõsisema selgitustöö tegemine, et isad oma puhkusevõimalusi ka reaalselt kasutaks, peaks jääma ühiskondlike organisatsioonide ja tööandjate koostöö teemaks.

Ametiühingute keskliidul on käimas palgalõhevastase koalitsiooni moodustamine, kus muude teemade seas on arutusel ka vanemapalga süsteemi reform. Oma ettepanekutega plaanivad ametiühingud avalikkuse ette tulla juba sel sügisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. August 2016, 09:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing