24. august 2016 kell 6:35

Nordecon ehitab moodulmajade tehase

Nordecon ehitab moodulmajade tehase  Foto: Raul Mee

Nordecon ja Nordecon Betoon sõlmisid osaühinguga ITT Capital lepingu, et ehitada OÜ-le Harmet Harku valda Kumna külasse moodulmajade tehas.

Lepingu järgi läheb ehitus maksma üle 9 miljoni euro. Lisaks sellele summale investeerib Harmet uue tootmisüksuse käivitamiseks veel umbes5 miljonit eurot. Ehitus algab juba augustis ning tehas koos tehnovõrkudega antakse üles tuleva aasta juulis.

26 845 m² tootmishoone koosneb ühekorruselisest tootmispinnast, ühekorruselisest laopinnast ja kolmekorruselisest kontori- ja olmeruumide plokist. Lisaks tootmishoonele ehitatakse välja vajalikud juurdepääsuteed ja platsid koos tehnovõrkudega.

OÜ Harmet on 1992. aastal loodud moodulmajade (hoone ruumelementide) tootja, pakkudes terviklahendust alates projekteerimisest kuni hoone paigaldamiseni. Harmetil on kolm tehast: Sauel, Tutermaal ja Pärnus, ettevõttes tööttab üle 400 inimese. Lisaks neile kolmele tehasele on Harmetil tootmine ka Paljassaares, kus tegutseb nende eriprojektidele spetsialiseerunud tütarettevõte OÜ Harmet Constructions.

2006. aastast Tallinna börsil noteeritud Nordecon ehitab Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni kuulub üle 10 tütarettevõtte ning mullune konsolideeritud müügitulu oli 145,5 miljonit eurot. Kontsern annab tööd üle 700 inimesele.

Hetkel kuum