Eesti Pank teatas, et võlakirjade ostukava raames nad enam Eleringi ja Eesti Energia võlakirju ei osta. Seda teeb alates selle aasta juunist hoopis Soome keskpank.
- Eesti Energia. Foto: Raul Mee
Alates 2015. aasta juunist kuni 2016. aasta maini sai
Eesti Pank erandkorras osta Eesti riigile kuuluva võrguettevõtte Elering võlakirju.
Alates 2016. aasta juunist saavad euroala keskpangad osta varaostukava raames ka ettevõtete võlakirju. Eesti kontekstis tähendab see, et keskpangad saavad edaspidi osta nii Eleringi kui ka Eesti Energia võlakirju. Ettevõtete võlakirju ostavad kuus euroala keskpanka, mis on sellele varaklassile spetsialiseerunud. Nendeks on Belgia, Saksamaa, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia ja Soome keskpank, teatas Eesti Pank oma kodulehel.
Ettevõtete võlakirjad peavad varaostukava kvaliteedinõuetele vastama. Praegu vastavad nõuetele Eleringi ja
Eesti Energia võlakirjad ning neid on alates juunist ostnud Soome keskpank.
Ostetud võlakirjade mahtu erinevate ettevõtete lõikes aga ei avalikustata. Ostmisega seonduvad tulud ja riskid jagunevad kõigi euroala keskpankade vahel vastavalt Euroopa Keskpanga kapitalivõtmele (Eesti panga osa on 0,274%).
Seotud lood
Elering sõlmis riigihanke tulemusel Eltel Networks AS-iga raamlepingu maagaasi ülekandevõrgu hooldustööde ostmiseks ning hakkab gaasivõrgu hooldust korraldama välise partneri abil analoogselt elektrivõrgus toimuvaga.
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.