Mait Kraun • 16. september 2016 kell 17:45

Venemaal saab järgmisel aastal raha otsa

Venemaa.  Foto: epa

Venemaal on reservid otsa saamas – halvemateks päevadeks jäetud rahast on alles vaid 32,2 miljardit dollarit, selgub Venemaa rahandusministeeriumi andmetest, vahendab CNN Money.

Veel 2014. aastal oli riigil reserve 91,7 miljardi dollari ulatuses ja tundub, et olukord ei parane, vaid halveneb.

Analüütikud prognoosivad, et selle aasta lõpuks on Venemaa reservide maht kuivanud 15 miljardi dollarini. Pärast seda peaks raha aga täiesti otsa saama.

„Praeguste trendide juures peaks Venemaal raha otsa saama 2017. aasta keskpaigas või paar kuud hiljem,“ ütles Institute of International Finance’i peaökonomist Ondrej Schneider.

Valitsuse reservid on loodud selleks, et lappida rasketel aegadel riigieelarvesse tekkinud auke. Venemaa 2016. aasta eelarve tehti eeldusel, et riik saab naftabarrelit müüa keskmiselt 50 dollari eest.

Viimase kaheksa kuu jooksul on keskmine naftahind olnud aga 43 dollarit barrelist. Praeguseks moodustab nafta 37 protsenti valitsuse tuludest. Veel kaks aastat tagasi oli vastav protsent 50 juures.

Venemaa Keskpank vähendas reedel baasintressimäära 10,5 protsendilt 10,0 protsendini. Sellega loodetakse majandust veidigi stimuleerida.

 

Hetkel kuum