Pentus-Rosimannus: erimeelsusi Kallasega tekitab Venemaa

14. oktoober 2016, 09:25
Keit Pentus-Rosimannus
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161014/NEWS/161019825/AR/0/Keit-Pentus-Rosimannus.jpg

Presidendivalimistel Marina Kaljuranda pooldanud Keit Pentus-Rosimannus ütles, et tegelikult pole neil perekond Kallasega suuri poliitilisi erimeelsusi, kui välja arvata suhted Venemaaga.

"Ühe teemana meenub see, kas ja kui tähtis on Eesti Vabariigi jaoks õieti Venemaaga suhete parandamine ja kas selle nimel peaks rohkem pingutama Stenbock või Kreml," ütles Pentus-Rosimannus kirjas Äripäevale. "Kallas on enamasti seda meelt, et tema oskab venelastega asju ajada. Minu arvamus Venemaa teemal on alati olnud, et mis oleks, kui alustaks sellest, et Venemaa ei rikuks enam rahvusvahelist õigust."

Pentus-Rosimannus märkis, et kellelegi pole saladus, et ta peab Marina Kaljuranda Eesti jaoks tuleviku-, mitte minevikusaadikuks. "Mu meelest andnuks Marina Kaljurand Eestile võimaluse lahkuda mitmest väsitavaks muutunud umbusul põhinevast kaevikust ja loonud eheda võimaluse rokkida maailmalaval naerulsui, särava brändina ja ühtse rahvana. Aga nagu näha oli, ei olnud me selleks radikaalseks muutuseks veel valmis," ütles Pentus-Rosimannus.

Ta tunnistas, et ka Kersti Kaljulaid on pigem tuleviku- kui mineviku-Eesti president ja seni, kuni kurss on tulevikul, hoiab tema kõigile pöialt.

Küsimustele Reformierakonna lõhenemise kohta ja Kallase uue erakonna võimalikkusest jättis Keit Pentus-Rosimannus vastamata.

Äripäev kirjutab täna, kuidas Siim Kallas on pettunud ja kaalub uue erakonna loomist

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2016, 09:25
Otsi:

Ava täpsem otsing