Pille Ivask • 8. november 2016 kell 5:46

Clintonil napp edu

Donald Trumpil pole vajalikke omadusi, ta ei kõlba USA presidendiks, väidab demokraatide esinumber Hillary Clinton.  Foto: EPA

Ameeriklased valivad täna presidenti ning viimaste arvamusküsitluste põhjal on demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni edu talle järgneva Donald Trumpi ees 4 protsendipunkti.

Economisti ja YouGovi küsitluse põhjal toetab Clintonit 45% valima minejaist. Trumpi toetab 41% valima minejatest. Uuringu tarbeks küsitleti 3677 inimest.

Küsitluse veamääraks on märgitud 1,7%, mis tähendab, et kui seda arvesse võtta, on Clintoni edu umbes 2-6 protsendipunkti.

CNN kirjutab, et ühtlasi on esimesed valimistulemused juba ka tulnud. Kanada piiri ääres asuvas Dixville Notchis elab kaheksa inimest, kellest 4 andis hääle Clintonile, Trump sai 2 häält, Gary Johnson 1 ning üllatuslikult sai ühe hääle ka Mitt Romney.

Üldiselt usuvad nii analüütikud kui ka kihlveokontorid, et järgmine USA president on Hillary Clinton. Portaal PredictIt teatab näiteks, et Clintoni võidab valimised 81%-lise tõenäosusega.

The results are in!#fitn #Election2016 #dixvillevote pic.twitter.com/JM1qCAQmzX— The Balsams Resort (@BalsamsResort) November 8, 2016

The results are in!#fitn #Election2016 #dixvillevote pic.twitter.com/JM1qCAQmzX

— The Balsams Resort (@BalsamsResort) November 8, 2016">

 

Hetkel kuum