Rootsi Gotlandi saare omavalitsus ei kavatse gaasitoru Nord Stream 2 rajajatele anda Slite sadama rendiluba.
- Nord Stream Foto: Scanpix/Reuters
Ametlik otsus tehakse neljapäeval, vahendas
Rootsi majandusleht Dagens Industri kommuuni tehnilise komitee juhi Tommy Gardelli sõnu.
„Meie ei saa kohalikul tasandil anda selliseid hinnanguid nagu seda on tehtud kaitseministeeriumis või välisministeeriumis, ja nii on loomulik, et peame joonduma nende otsustest,“ ütles ta agentuurile TT.
Dagens Industri kirjutab, et ka Karlshamni sadama kommuunis on pidurit tõmmatud plaanile rentida toru rajajatele maad. Projekti täielikuks peatamiseks on vaja omavalitsuse ametlikku otsust.
Rootsi valitsus lubas omavalitsustele Nord Streamile "ei" ülemise korral kompensatsiooni. Slite sadama rentimine oleks võinud Gotlandi saarele sissetulekuna tuua 25-50 miljonit Rootsi krooni.
Kommentaaris Rootsi televisioonile ütles Gardell, et loomata töökohtade ja ärivõimaluste pärast on muidugi kahju.
Rootsi "ei" ei tähenda siiski, et
Venemaa plaan rajada Läänemere alt veel teinegi
gaasitoru ehk Nord Stream 2 sellest seiskuks.
Rootsi suurima opositsioonipartei moderaatide uue liidri Anna Kinberg Batra seisukohta Nord Stream 2 kohta
saab lugeda Äripäevale hiljuti antud intervjuust. Moderaatide juhitud valitsus andis omal ajal heakskiidu Nord Stream 1 torujuhtme rajamiseks. Nüüd on aga asjaolud oluliselt muutunud, ütles Kinberg Batra.
Seotud lood
Soome professori hinnangul Nord Stream 2 Euroopa sõltuvust gaasist ei suurenda, vaid aitab sellel juba saavutatud tasemel püsida, kirjutab Yle uudisteportaal.
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.