Gotland ütles Nord Streamile "ei"

14. detsember 2016, 15:15
Nord Stream
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161214/NEWS/161219865/AR/0/Nord-Stream.jpg

Rootsi Gotlandi saare omavalitsus ei kavatse gaasitoru Nord Stream 2 rajajatele anda Slite sadama rendiluba.

Ametlik otsus tehakse neljapäeval, vahendas Rootsi majandusleht Dagens Industri kommuuni tehnilise komitee juhi Tommy Gardelli sõnu.

„Meie ei saa kohalikul tasandil anda selliseid hinnanguid nagu seda on tehtud kaitseministeeriumis või välisministeeriumis, ja nii on loomulik, et peame joonduma nende otsustest,“ ütles ta agentuurile TT.

Teisipäeval käisid omavalitsuste esindajad Rootsi valitsuse liikmetega teemat arutamas.

Dagens Industri kirjutab, et ka Karlshamni sadama kommuunis on pidurit tõmmatud plaanile rentida toru rajajatele maad. Projekti täielikuks peatamiseks on vaja omavalitsuse ametlikku otsust.

Rootsi valitsus lubas omavalitsustele Nord Streamile "ei" ülemise korral kompensatsiooni. Slite sadama rentimine oleks võinud Gotlandi saarele sissetulekuna tuua 25-50 miljonit Rootsi krooni.

Kommentaaris Rootsi televisioonile ütles Gardell, et loomata töökohtade ja ärivõimaluste pärast on muidugi kahju.

Rootsi "ei" ei tähenda siiski, et Venemaa plaan rajada Läänemere alt veel teinegi gaasitoru ehk Nord Stream 2 sellest seiskuks.

Rootsi suurima opositsioonipartei moderaatide uue liidri Anna Kinberg Batra seisukohta Nord Stream 2 kohta saab lugeda Äripäevale hiljuti antud intervjuust. Moderaatide juhitud valitsus andis omal ajal heakskiidu Nord Stream 1 torujuhtme rajamiseks. Nüüd on aga asjaolud oluliselt muutunud, ütles Kinberg Batra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2016, 15:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing