Äripäev • 22. detsember 2016 kell 10:48

Eesti idufirma kaasas USAst raha

Idufirmal Wolfprint 3D õnnestus koguda raha USA suurimal investoritele suunatud ühisrahastusplatvormil SeedInvest.

Ettevõte loob 3D-skaneerimistehnoloogiat.

Ettevõte kaasas platvormil raha märgatavalt üle seatud eesmärgi ehk rohkem kui 500 000 dollarit üle 200 investorilt.

Idufirma kaasasutaja Timmu Tõke ütles, et platvormi kaudu kogutud kapitali on kavas kasutada tootearenduseks, sealhulgas uute programmeerijate palkamiseks Eestis ning USA turule sisenemiseks 2017. aastal. „Uue rahastuse najal oleme jõudnud faasi, kus personalibaasi tuleb tublisti kasvatada. Uuel aastal asume otsima oma Eesti kontorisse arendajaid, kelle najal oma toodet veelgi täiustada, et USA turul jõulist laienemist alustada,“ kommenteeris Tõke.

Tõkke sõnul on SeedInvest võrdlemisi eksklusiivne rahastusplatvorm, kuhu pääsemiseks peab läbima tiheda sõela – vastu võetakse umbes 0,1 protsenti kandideerivatest ettevõtetest. „Aga enamikul, kes platvormile pääseb, läheb väga hästi,“ lisas ta.

Tema sõnul on vara öelda, kui palju raha nad täpselt kaasasid, kuna mitme investoriga jätkuvad kõnelused ka järgmisel aastal. „Kuid meie eesmärgi 500 000 ületasime julgelt.“ lisas Tõke.

Wolfprindi raha läheb uute programmeerijate palkamiseks Eestis ning USA turule sisenemiseks.  Foto: wolfprint

EBSi investeeringu najal alustanud ettevõte Wolfprint 3D loob 3D-skaneerimistehnoloogiat, mis võimaldab luua inimestest elutruud 3D-avatarid, mida saab kasutada nt virtuaalreaalsuses ja arvutimängudes.

„Me näeme virtuaalreaalsust kommunikatsiooniplatvormina, kus tulevikus on inimestel võimalik omavahel suhelda – nagu „tuleviku Skype“, mis toob meid virtuaalsuses üksteisele veelgi lähemale. Praegu on realistlike avataride loomine väga kallis ja aeganõudev, aga meie tehnoloogia abil saab luua avatari peaaegu nullkuluga võrreldes praegu turul tegutsevate analoogidega,“ rääkis Tõke.

Hetkel kuum