Mait Kraun • 2. veebruar 2017 kell 19:29

Brittide tulevik ei olegi nii tume

Suurbritannia lipp.  Foto: Bloomberg

Suurbritannia majanduse väljavaade paranes – Inglise Keskpank tõstis neljapäeval riigi majanduskasvu prognoose, vahendab CNN Money.

Keskpank ootab, et sellel aastal kasvab brittide majandus 2 protsenti. Sama palju tõusis majandus ka eelmisel aastal. Prognoose tõsteti väga järsult, sest alles augustis ootas keskpank, et majandus tõuseb 2017. aastal 0,8 protsenti. Novembris tõsteti prognoosi 1,4protsendini.

Inglise Keskpank ütles, et nende ootused on paranenud, sest keskpanga stimuleerimisprogramm töötab. „Aidanud on ka globaalse majanduse stabiliseerumine, aktsiaturgude tõus, tarbijate tugev nõudlus ning soodne krediidituru keskkond,“ teatas keskpank.

„Sisenõudlus on olnud viimastel kuudel oodatust tugevam ja tarbijakulutuste langust, mida me prognoosisime, ei ole tulnud,“ avaldasid rahapoliitikud.

Keskpank prognoosib, et majanduskasv aeglustub 2018. aastal siiski 1,6protsendini. Sellele järgneval aastal peaks kasv olema aga 1,7 protsenti.

Suurbritannial on aega kaks aastat, et valmistuda eluks pärast Euroopa Liitu. Kardetakse, et ELi ühisturult lahkumine kahjustab brittide kaubandust ja tööturgu.

 

Hetkel kuum