Äripäev • 2. veebruar 2017 kell 13:51

USA salateenistus koolitab Eesti küberturbeeksperte

USA Salateenistuse eksperdid õpetavad Eesti õiguskaitseorganite töötajaid ja küberturvalisuse eksperte.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Ameerika Ühendriikide Salateenistuse eksperdid õpetavad koostöös Riigi Infosüsteemi Ametiga (RIA) Eesti õiguskaitseorganite töötajaid ja küberturvalisuse eksperte, vahendas RIA.

Eesmärk on täiendada Eesti Euroopa Liidu eesistumisperioodil turvalisust tagavate ametnike oskusi küberriskide tuvastamisel ning intsidentide lahendamisel. Eesti eesistumine toob aasta teisel poolel Eestisse arvukalt kõrgetasemelisi üritusi, mis tingib vajaduse olla valmis turvariskide, sealhulgas küberriskide maandamiseks.

RIA kriitilise taristu kaitse valdkonna juhi Martin Mõtuse sõnul on USA koolitajatel valdkonna tippkompetents, mida nad jagavad Eestiga. „Kursuse toimumine Eestis ja Eesti ametnikele on oluline samm turvaekspertide oskuste täiendamisel," sõnas Mõtus.

Riigi Infosüsteemi Ametil on Ameerika Ühendriikide partnerasutustega pikaajaline koostöö. 2013. aastal sõlmiti ka Eesti ja USA küberturvalisuse arendamise kokkulepe.

Ameerika Ühendriikide Salateenistus on vanimaid õiguskaitseagentuure USAs. Selle ülesanne on tagada riigijuhtide turvalisus ning tõkestada valeraha valmistamist ja levitamist.

Hetkel kuum