Äripäev • 27. märts 2017 kell 9:43

Nobelist Holmström: Trumpi majanduspoliitika on mõistatus

Nobeli majanduspreemia laureaadid Bengt Holmström (paremal) ja Oliver Hart.  Foto: epa

Nobeli majanduspreemia laureaadi Bengt Holmströmi hinnangul raputas ja elavdas Donald Trumpi saamine USA presidendiks kogu maailma majandust.

Senini on veel teadmata, milline on president Donald Trumpi majanduspoliitika, kuid tema valimisvõit raputas maailma majandust, nentis Nobeli majanduspreemia laureaat Bengt Holmström, esinedes Yle hommikuprogrammis Ykkösaamu.

„Esiteks oli huvitav, et börsid sööstsid üles, intressimäärad kasvasid. Ta lõi sassi erinevaid sfääre. Need olid positiivsed uudised eelkõige pankadele. Teiseks raputas ta seiskunud olukorda kogu maailmamajanduses,“ rääkis majandusteadlane.

Holmström lisas, et paraku on seni veel mõistatus, milline on Trumpi majanduspoliitika - Trumpi administratsioonis praktiliselt puuduvad akadeemiliste ringkondade esindajad ning seepärast pole presidendi plaanidest mingit infot, märkis ta.

Soomerootslane Holmström on Massachusetsi tehnoloogiainstituudi professor. Läinud aasta oktoobris omistati talle ja tema kolleegile Oliver Hartile Harvardi ülikoolist Nobeli majanduspreemia lepinguteooria eest.

Hetkel kuum