Märt Belkin • 28. märts 2017 kell 11:45

Uberit tabanud löök teeb Taxifyle tuska

Taxify kaasasutaja Martin Villig.  Foto: Raul Mee

Uue taksoseaduse tõttu Taani turult lahkuma sunnitud Uberi kogemuse tõttu otsustas ka Eesti firma Taxify sealsele turule mitte siseneda.

"Oleme väga nördinud, et seadusemuudatus selles suunas läks," ütles Taxify kaasasutaja Martin Villig. Taxify on mitu aastat Taani turu poole vaadanud, ent just taksoseaduse muudatuste tõttu sinna sisenemata jätnud.

Lubamisest palju võita

"Sealne uus valitsus oli alguses väga positiivselt meelestatud. Nüüd, paari kuuga tundub, et nende meelsus on muutunud. Meil on sellest sügavalt kahju," ütles Villig.

Lisaks on Põhjamaades Villigi sõnul Euroopa kõige kallimad taksohinnad. "Takso on luksusteenus, mitte tarbekaup – me ei saa sellisest mõttelaadist aru. Poliitikute väga halb otsus," nentis ta.

Tegelikkuses saaks Taani Villigi sõnul Taxify ja Uberi teenuse soodustamisest tugevalt kasu. "Riik maksab seal paljudele immigrantidele sotsiaaltoetusi, kuigi nad võiks lubada nendel inimestel tööd teha, kodust välja tulla ja riigile makse tasuda," tõi ta välja.

Eesti andku eeskuju

"Tundub, et kõik Põhjamaad liiguvad praegu väga vales suunas," ütles Taxify kaasasutaja. "Loodame, et Eesti suudab positiivset eeskuju näidata, nii et Põhjamaad saaksid Eesti näitele järgi tulla."

Uber teatas täna, et otsustas Taanis tegevuse lõpetada ja teeb viimase sõidu 18. aprillil, vahendas majandusleht Börsen. Uber tõi peapõhjuseks, et valitsuse laual olev taksondust reguleeriv seadus ei võimalda teenust pakkuda. Otsusele eelnes taksoseaduse muutus, trahvid ja kohtuasjad Uberi juhtide vastu ning peatselt käivituv kohtuprotsess Uberi kui ettevõtte vastu.

Hetkel kuum