Äripäev • 29 märts 2017

Selgus Skeletoni uue tehase hind

Skeleton Technologies  Foto: Andras Kralla

Skeleton Technologies avas täna Dresdeni lähistel Saksamaal uue tehase superkondensaatorite masstootmiseks, mis võimaldab ettevõttel jõuliselt oma tootmisvõimsust suurendada, teatas ettevõte.

Euroopa suurim superkondensaatorite tehas suudab toota 4 000 000 energiasalvestit aastas. Rajatis valmis 6,2 miljoni euro suuruse investeeringu toel ning loob hinnanguliselt 50 uut kohalikku töökohta aastaks 2019.

„Tootmisliini suurendamine on märk nõudlusest superkondensaatorite järele väga erinevates tööstusharudes – autotööstus, elektrivõrgud, raskeveokitööstus ja kogu autoveondus. Laienemine võimaldab meie tehnoloogia toel rohkematel ettevõtetel kulude kokkuhoidu ja energiaefektiivsuse tõstmist,“ sõnas Skeleton Technologies juht Taavi Madiberk.

Saksimaa peaminister Stanislaw Tillich ütles, et on väga rahul Skeleton Technologiesi panusega Großröhrsdorfi linnale, kus tehas asub, sest laienemise käigus luuakse uusi töökohti suure potentsiaaliga tööstusharus. 

Superkondensaatorid on uudsel tehnoloogial põhinevad energiasalvestid, mis võimaldavad sekundite jooksul välja anda suure koguse energiat ja kiiret laadimist. Superkondensaatoreid kasutatakse autotööstustes, kaitsetööstuses ja mujal, kus on tarvis kiiret ja töökindlat energiavaru, mille jaoks tavaakud on pikema laadimisaja ning lühema elutsükli tõttu väiksema kasuteguriga. Skeletoni patenteeritud superkondensaatorid pakuvad võrreldes konkureerivate toodetega kaks korda suuremat energiatihedust ja viis korda suuremat võimsustihedust, mille tulemuseks on tõhusamad energiasalvestid klientidele.

Skeleton Technologies on maailma juhtiv superkondensaatorite tootja ja arendaja. Tegemist on ainsa superkondensaatorite tootjaga, kes kasutab tootmises nanopoorset karbiidset päritolu süsinikku ehk grafeeni ning on saavutanud nende jõudluses globaalse läbimurde, pakkudes võrreldes konkureerivate toodetega kaks korda suuremat energiatihedust ja viis korda suuremat võimsustihedust. Klientide hulka kuuluvad autotööstusettevõtted, transpordiettevõtted ja Euroopa Kosmoseagentuur.

Hetkel kuum