10. aprill 2017 kell 9:48

Brexiti eestvedaja Nigel Farage esineb Pärnus

Brexiti üks käilakujusid, Suurbritannia Iseseisvuspartei nüüdseks endine juht Nigel Farage.  Foto: Reuters/Scanpix

Tänavuse Pärnu Juhtimiskonverentsi “Koostöö ja konkurents” üks kuulsamaid esinejaid on Nigel Farage, kelle ettekande teema on “Brexit - kuidas luua erakordne kampaania?”.

"Olen pidanud paaril korral vastama küsimusele, miks peaks huvitav olema kuulata "maailma juhtivat demagoogi" (ühe kliendi termin)," avab juhtimiskonverentsi programmijuht Toomas Tamsar oma mõtteid Farage’i esinemise kohta. "Sellepärast, et ta on juhtiv. Sellepärast, et Nigel Farage on eelmise aasta üks kahest maailma suurüllatajast. Vabandust, Donald Trumpi me ei saanud Pärnusse. Maailm pole selline nagu me tahaksime ja valitseb viha nende vastu, kes on seda mõistnud ja küüniliselt ära kasutanud."

"Ka inimestelt, kelle tegevuse tulemus ei pruugi meile meeldida, on õppida. Ja kindlasti on tegemist suurepärase kõnemehega. Mina ootan seda kohtumist huviga,” ütles Tamsar.

Farage’i ettekande pealkiri on "Brexit - kuidas luua erakordne kampaania?". Konverentsil arutletakse Brexiti kui kampaania üle – kuidas õnnestus Farage’il panna suurem pool Suurbritannia rahvast hääletama Euroopa Liidust välja astumise poolt. Mis paneb inimesed liikuma ja mõjutab nende otsuseid? Kas lihtsalt inimeste hirmudele mängimine ja nende võimendamine? Kas poliitikud ja ärieliit alahindavad inimesi? Nendele küsimustele ootavad Nigel Farage’ilt vastuseid konverentsil osalejad.

Toimub 18.–19. mail Pärnu Kontserdimajas

Esinevad Brexiti eestvedaja Nigel Farage Suurbritanniast, Testlio asutaja ja juht Kristel Kruustük, dirigent Kristjan Järvi, Edinburghi lennujaama nõukogu esimees John Elvidge, endine sõjaväepiloot Nick Goodwyn, Erply tegevjuht Kristjan Hiiemaa, Tuleva pensioniühistu asutaja Daniel Vaarik, Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu, kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu ja paljud teised.

Saalis üle 500 osaleja

Vaata lisainfot siit.

Tänavune Pärnu Juhtimiskonverents vaatleb koostööd ja konkurentsi eri nurkade alt. Esinema tulevad paljud uue põlvkonna ja märgilise tähtsusega Eesti ettevõtete juhid, näiteks idufirma Testlio asutaja ja juht Kristel Kruustük, kes räägib, kuidas nad tänu meeskonna koostöövõimele on nii kaugele jõudnud või Daniel Vaarik, kes on Tuleva pensioniühistu üks asutajatest. 

Rõhku pööratakse ka koostööle teadusasutustega, et soodustada kiiremat majanduse arengut. Kohal on IBMi insener dr Christine Oyang, kes jagab IBMi lugusid seoses teadusesse eduka raha kaasamisega. 

Koostöö eri vorme tutvustavad Coop Eesti juhatuse esimees Jaanus Vihand, kes räägib ühistuäri võludest ja valudest ning Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu, kes ühendas ja pani koostööd tegema seni omavahel konkureerinud väljaanded. 

Konverentsi lõpetab maailmatasemel tippdirigent Kristjan Järvi, kelle sõnul tuleb meil kõigil töötada inimkonna, mitte ainult ühe riigi, kultuuri või iseenda heaks.

18.-19. mail toimuvat Pärnu Juhtimiskonverentsi korraldatakse 22. korda. Konverentsil on praeguseks kirjas ligi 400 osalejat, kokku oodatakse saali üle 500 osaleja.

Kuula ka konverentsil osaleva Testlio juhi Kristel Kruustüki intervjuud tema kogemusest idufirma kasvatamisel.

Autor: Jana Jukina, Pärnu Konverentside juht

Hetkel kuum