Ortoosifirmade juhid said kahtlustuse

21. aprill 2017, 12:52
Meditsiiniliste abiseadmete pettuse asi on jõudnud peale haigekassa ja ministeeriumi ka politsei töölauale.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170421/NEWS/170429917/AR/0/AR-170429917.jpg

Abiseadmefirmade Tervise Abi ja Gadox juhid said eile politseilt kahtlustuse kriminaalasja raames, mis on algatatud kelmuse paragrahvi alusel, teatas politsei esindaja.

Gadoxi juht Marko Kilk on menetlusosaline kriminaalasjas, mis on alustati märtsis kelmuse paragrahvi järgi, kirjutas mu.ee. Esialgse kahtlustuse kohaselt on mitme aasta jooksul esitatud haigekassale võltsitud arveid, eesmärgiga suurendada käivet ja kasumit.

Politseist lisati, et sama kehtib Tervise Abi juhi Andre Legušsi kohta. Kummagi firma esindajad ei soovinud kahtlustusega seoses kommentaare anda, kuna on vaikimise kohta politseis allkirja andnud.

Uurimine on paralleelselt käivitatud kolmes kohas: haigekassas, politseis ja sotsiaalkindlustusametis.

Haigekassa Harju piirkonna juht Ado Viik selgitas, et see võib võtta kokku isegi aasta, ja koostöös politseiga püütakse vältida dubleerimisi.

Tema sõnul ei olnud tegemist mingi IT-lahenduste veaga, nagu Meditsiiniuudistele on väidetud, vaid pettus toimus teadlikult, mõistete "isevalmistatav" ja "kohaldatav", abil. Nimelt on indviduaalne ortoos märksa kallim kui n-ö tehasest tulnud ortoos ja ettevõtted tõlgendasid ortooside tavapärast patsiendi järgi kohandamist selliselt, nagu muudaks see toote individuaalseks, kallimaks tooteks. Saates haigekassale arve meditsiiniseadmete loetelus oleva individuaalse ortoosi kohta, sai selle määrata märksa kallimaks, kui poes olev pakenditoode oli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. April 2017, 12:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing