Pesuärimees tegi suurinvesteeringu

Indrek Rahumaa ettevõte Lauma ostis Saksa pesufirma Felina.   Foto: Andres Haabu
Marge Väikenurm • 13. juuni 2017 kell 21:01

Lauma suuromanik Indrek Rahumaa ostis Saksa pesutootja Felina, mis läks maksma arvestatava summa.

„Tahaks teha moefirmat, kus nii tootmine, disain, brändid kui ka online on ühe katuse all. Sellist asja on maailmas ikka päris vähe, kus ka kangatootmine on olemas. Tarneahelat saab lühemaks tõmmata,“ põhjendas Rahumaa otsust laieneda ja osta üks suurim klient. „Moetööstuse tootmispool on Euroopas arengupeetusega olnud.“

Suur summa

Rahumaal tuli firma eest välja käia alla 30 miljoni euro, detailsemaks ta hinda kommenteerides ei läinud. Raha sai ta Lätist pankadelt Citadele ja Blue Orange, tehingut nõustas LHV.

Felina on tegutsenud üle 130 aasta, praegu toodab ja müüb ettevõte pesu Felina ja Conturelle’i kaubamärgi alt. Firma käive oli läinud aastal 41 miljonit eurot. Tootmine käib Ungaris, peakontor ise asub Mannheimis Saksamaal. Üle Euroopa on 700 töötajaga firmal 6500 müügipunkti.

Rahumaa sõnul hakkab tänu Felina ostule Lauma Internationali kogu grupi käive ületama 75 miljonit eurot aastas, andes tööd rohkem kui 1250 inimesele Saksamaal, Lätis, Ungaris, Ameerika Ühendriikides, Šveitsis, Venemaal ja mujal.

Pääses pankrotist

Veel sel kuul oli Rahumaa avalikkuse huvi all, kui tema ettevõtte Kremmi Holding pankrotihaldur Sirje Tael nõudis mehe pankrotti.

Läinud teisipäeval jõudsid pooled kokkuleppele. Selle osana võtab Kremmi Holding tagasi ka pankrotiavalduse. "Indrek Rahumaal ei ole makseraskusi ning meil on hea meel, et see 2008. aastast pärinev lugu sai lahenduse," lisas Rahumaad esindav vandeadvokaat Anton Sigal.

Hetkel kuum