Harry Tuul • 28 juuli 2017

LHV pensionifondide üllatav käik

LHV pensionifondide juht Andres Viisemann panustab raha Eestisse.  Foto: Raul Mee

LHV Varahaldus kirjutas sel nädalal alla koostööleppe üürikortermajade arenduseks Tallinna. LHV pensionifondid ostsid kaks tulevast kortermaja Pelgulinna uusarenduses Sitsi Õunaaed.

Endise tekstiilitööstuse alal Sõle ja Sitsi tänava nurgal asuv Sitsi Õunaaed koosneb esimeses etapis neljast korter- ja ühest parkimismajast, millest LHV pensionifondid omandavad kaks kortermaja kokku 127 korteriga ja osa parkimiskohtadest. Ülejäänud kaks maja müüakse korteri kaupa.

LHV pensionifondide portfellihalduri Kristo Oidermaa sõnul on LHV ost Sitsi Õunaaias spetsiaalselt väljaüürimiseks mõeldud majad, mis ühtlasi tähendab ehituslikult natukene teistsugust lahendust.

„Eesmärk on üürikorterite pikaajaline omamine ning haldamine üüritulu teenimise eesmärgil. Sel aastal oleme teinud Eestiga seotud investeerimisotsuseid juba 100 miljoni euro väärtuses. Peame realistlikuks, et pensionifondid kokku teevad järgneva 5 aastaga Eestisse investeeringuid 1-2 miljardi euro ulatuses. Osa sellest rahast investeeritakse kinnisvarasse,“ ütles LHV Varahalduse juhatuse esimees Mihkel Oja. Tema sõnul peavad ka teised pensionifondid rohkem Eesti poole vaatama hakkama.

Esimeses etapis ehitatakse Põhja-Tallinnas Manufaktuuri kvartalisse kaks üürimaja, kuhu on planeeritud 127 kuni kolmetoalist korterit. Kokku plaanivad Lumi Capital ja LHV rajada Tallinna 500 üürikorterit. 

„Eluaset saab üürida nii kaua kui selleks on vajadus ja ei tule ette olukorda, kus elupinnalt tuleb välja kolida omaniku müügiplaanide tõttu,“ ütles Lumi Capitali juhtivpartner Martin Rekor ja tõi välja, et sarnast üürimajade kontseptsiooni rakendatakse ka Soomes ning Kesk-Euroopas.

Esimeses etapis valmivaid üürimaju ehitab Mitt&Perlebach OÜ, Manufaktuuri kvartali kinnisvara´(ligi 300 korterit)  arendajaks on Hepsor OÜ koostöös Tolaram Grupiga. Kahe esimese üürimaja ehitustööd lõpetatakse 2019. aastal.

Sel aastal on LHV pensioniarahadega juba mitu suuremat tehingut teinud: kevadel märkisid pensionifondid 48,5 miljoni euro eest Riigi Kinnisvara ASi kümneaastase tähtajaga võlakirjaemissooni. Aprillis rahastas LHV pank ja pensionifondid aga riikliku lennukompanii Nordica kahe lennuki ostu 25 miljoni euroga. Lisaks finantseerisid pensionifondid Auto24 ja Kuldse Börsi portaalide ostu.

Loe projektist pikemalt siit.

Hetkel kuum