Äripäev • 29. august 2017 kell 8:45

Jaak Madison nimetas migrante mustuseks

Jaak Madison  Foto: Postimees/Scanpix

Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees, EKRE aseesimees nõudis Twitteris, et Euroopa peab olema "puhas". Ta tõi eeskujuks Poola, kes ei võta vastu "mustust".

Madison kirjutas eile Twitteris: "Itaalia rannas vägistati noor poolatar ja siis imestatakse, miks Poola ei võta vastu mustust. Euroopa peab olema puhas. Kõikjal. Ka Eestis."

Sarnase kaaluga avaldusega esines Madisoni erakonnakaaslane Martin Helme 2013. aastal, kes sõnastas oma immigratsioonipoliitilise soovituse: "Kui on must, siis näita ust." Tohutu pahameelelaine põhjustanud tsitaadi ütles Helme Tallinna TV saates, kus lisas veel: "Ma tahan, et Eesti oleks valge riik."

Itaalia rannas vägistati noor poolatar ja siis imestatakse, miks Poola ei võta vastu mustust. Euroopa peab olema puhas. Kõikjal. Ka Eestis.— Jaak Madison (@JaakMadison) August 28, 2017

Kui Madison sisenes poliitikasse, ilmnes, et tema minevikku kuulub fašismi õigustamine sõnadega, et selline range kord tõi Saksamaa sügavalt p…sest välja.

Euroopa Liidu asjade komisjoni aseeseimehe kohale esitas Madisoni tänane ekspeaminister Taavi Rõivas. "See, kes varem paketis kokkulepitud kandidaadi esitab, on pigem formaalsus," vastas Taavi Rõivase nõunik Liina Vahtras aasta alguses Delfi pärimise peale.

Euroopa Liidu asjade komisjonil on Euroopa Liiduga seotud küsimuses otsustav ja koordineeriv roll. Komisjon annab mandaadi Eesti seisukohtadele ELi ministrite nõukogu kohtumisteks.

Üks EKRE "kümnest käsust" ehk valimisplatvormist lubab, et immigrante ilma kohaliku omavalitsuse loata vastu ei võeta.

Hetkel kuum