Harju Elekter majanduskasvust: muutust on tunda

Harju Elekter AS peadirektor Andres Allikmäe  Foto: Andres Haabu
Eliisa Matsalu • 31. august 2017 kell 7:41

Buumi veel pole, kuid majandus on stagnatsioonist väljunud, ütles teises kvartalis pea poole võrra kasvanud Harju Elektri peadirektor Andres Allikmäe.

Statistikaameti andmetel kasvas teises kvartalis majandus 5,7%, mis on viimaste aastate kiireim ja tugevaim kasv. Elektriseadmete tootja Harju Elektri peadirektori Andres Allikmäe sõnul annab igati tunda, et majandus on läinud paremini. „Kindlasti asjad edenevad positiivses suunas, vahe on märgata. Vaadake kui palju autosid on sadamas koormatega soome poole sõitmas,“ ütles ta. Sellegipoolest ei julge Allikmäe väita, justkui oleks Eesti majandus jõudnud buumi. „Pigem võib öelda, et oleme stagnatsioonist välja tulnud,“ ütles ta.

Allikmäe sõnul on praegune kiire majanduskasv ekspordi nägu. Kuna Skandinaavial läheb praegu hästi, on suund edasiseks majanduskasvuks hea. Harju Elektril läheb enamus müügist ekspordiks – koduturg Eestis hõlmab neil vaid 20% kogumüügist.

Allikmäe lisas, et Eesti majandus on nii väike ja tundlik, et muutub väga kiiresti. „Näiteks Ericsson saab suure tellimuse ja kohe ongi Eesti eksport vägev ja majandus kasvab,“ selgitas ta. „Ma ei oska öelda, kas praegune majanduskasv on jätkusuutlik trend, kuid ma väga loodan, et on,“ sõnas Allikmäe. Vähemalt Harju Elektri enda jaoks näib tulevik praegu helge – teises kvartalis kasvas ettevõte eelmise aastaga võrreldes 40%. „Meil on häid lepinguid ja sel aastal me realiseerime neid,“ ütles ta.

Majanduskasvu mootoriteks oli teises kvartalis ehitus ja energeetika sektor. Loe majandustulemustest pikemalt siit.

Hetkel kuum