Uue aasta riigieelarve ületab kümne miljardi piiri

13. september 2017, 08:20
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170913/NEWS/170919868/AR/0/AR-170919868.jpg

Esimest korda jõuavad riigieelarve tulud ja kulud järgmise aasta riigieelarves üle kümne miljardi euro, ütles peaminister Jüri Ratas eile alanud valitsuse eelarve läbirääkimiste järel.

Eile alanud valitsuse nõupidamisel said valitsuse liikmed eelarveläbirääkimiste käigus ülevaate rahandusministeeriumi äsja valminud majandusprognoosist, personali ja palga küsimustest ning ministeeriumite plaanidest töökohtade väljaviimise kohta Tallinnast, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Eelarve arutelu jätkub täna hommikul. Valitsus esitab riigieelarve eelnõu riigikogule septembri lõpus.

Uuendatud majandusprognoos on aluseks riigi järgmise aasta rahalise plaani kinnitamisele, mille suuremad otsused tegi valitsus kevadel riigi eelarvestrateegia 2018-2021 heakskiitmisel.

Täna tutvustab rahandusministeerium oma sügisest majandusprognoosi. Kell pool kaks tutvustavad prognoosi ajakirjanikele rahandusminister Toomas Tõniste ja ministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhid. Prognoos annab ülevaate Eesti majanduse ja riigi rahanduse väljavaadetest tänavu ja järgmistel aastatel. Uuendatud majandusprognoos on aluseks riigi järgmise aasta rahalise plaani kinnitamisele.

„Valitsussektori võlakoormus langeb ja maksukoormus jääb järgmistel aastatel samale tasemele," ütles Ratas.

 

Kevadel aastateks 2018-2021 koostatud riigi eelarvestrateegia järgi on valitsuse neli suurt eesmärki kasvatada Eesti rahvaarvu, suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust, edendada majanduskasvu ning tugevdada Eesti julgeolekut.

Valitsus on juba varem otsustanud uue aasta alguses jõustuva maksuvaba tulu reformiga suurendada madala ja keskmise palgaga töötavate inimeste sissetulekuid, parandades rohkem kui poole miljoni inimese elujärge. Teine suurem kevadel kokku lepitud reform tervishoiu rahastamises tagab tervishoiusüsteemi jätkusuutliku rahastamise ja lühendab ravijärjekordi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. September 2017, 08:20
Otsi:

Ava täpsem otsing