Äripäev • 18. oktoober 2017 kell 6:38

Eestis on vahendatud juba üle miljoni e-kviitungi

Eestis väljastatakse aastas ligi 400 miljonit paberkviitungit.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Eesti esimene e-kviitungi võimekusega ettevõte on väljastanud veidi rohkem kui kuu ajaga juba üle 300 000 digitšeki. Kokku on Eestis genereeritud e-kviitungi lahenduse valmimisest alates üle miljoni unikaalse e-kviitungi, teatas Omniva.

Alexela Oil hakkas esimese ettevõttena hiljuti väljastama universaalseid masinloetavaid e-kviitungeid ning on paari kuu jooksul neid välja andnud juba 80 000 Eesti inimesele.

Omniva infoärijuhi Sander Aasna sõnul väljastatakse Eestis ühe aasta jooksul hinnanguliselt 400 miljonit pabertsekki, millest suurem osa rändab prügikasti kohe pärast ostu. "Miljoni paberkviitungi asendamine e-kviitungiga aitab kaasa raiskamise vähendamisele ning tarbijale parema ülevaate andmisele tema kulutuste kohta."

Eestis väljastatakse aastas ligi 400 miljonit paberkviitungit, mille trükkimiseks kulub 20 tonni paberit - selle valmistamiseks omakorda keskmiselt 300 puud, üle 180 barreli nafta ja 1440 tonni vett, ning trükkimisest tekib lisaks ligi 20 tonni jäätmeid, piltlikustab riiklik sideettevõte Omniva.

E-kviitung on Omniva juhitud ning koostöös rahvusvahelise konsortsiumiga väljatöötatud teenus, mis aitab kaupmeestel ja ostjatel loobuda järk-järgult paberkviitungitest.

Hetkel kuum