Mait Kraun • 13. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Põllumajandusfirma ATC: loodame uut kasvu

Nisu.
Nisu.  Foto: EPA

Põllumajandusfirma ATC käive ja kasum olid mullu languses, aga ettevõte loodab järgmisel aastal uuesti kasvama hakata.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et teravilja, töötlemata tubaka, seemnete ja loomasööda hulgimüügiga tegeleva ATC müügitulu langes mullu 7 protsenti, 5,50 miljoni euroni. Ärikasum vähenes 37 protsenti, 40 280 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas firmas keskmiselt 5 inimest, see näitaja kasvas ühe võrra. Käive töötaja kohta langes veerandi võrra, 1,10 miljoni euroni. Keskmine brutotasu kahanes lausa 29 protsenti, 765 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

ATC tegeleb peamiselt põllumajandussaaduste ja nende töötlemisel saadud söödakomponentide müügiga. Toore on pärit Ukrainast, Venemaalt, Valgevenest ja Euroopa Liidu maadest, selgub aruandest.

„Aastal 2016 pöörati suurt tähelepanu kliendisuhete arendamisele läbi olemasolevate teenuste täiendamise ja uute teenuste väljatöötamise,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes.

„Ettevõtte põhieesmärgiks järgmisel majandusaastal oleks ostu- müügimahtude suurendamine ja uute koostööpartnerite leidmine nii Eesti Vabariigi piires kui mujal maailmas. 2017 aastal on plaanis jätkata ja arendada edasi seniseid tegevussuundi.“

Ettevõtte ainuomanik on Asso Mägi. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt