Mait Kraun • 29. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Toorainete hulgimüüja kasum ja käive tõusuteel

Eurod
Eurod  Foto: EPA

Toorainete hulgimüüja Vilmix kasvatas Eestis nii käivet kui ka kasumit.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et toidukaupade hulgimüügiga tegeleva Vilmix OÜ müügitulu kasvas mullu 19 protsenti, 4,17 miljoni euroni. Ärikasum suurenes 3 protsenti, 262 556 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 14 inimest (võrreldes aasta varasemaga kaks töötajat rohkem). Käive töötaja kohta tõusis 2 protsenti, 297 504 euroni. Keskmine brutotasu langes 4 protsenti, 1222 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Praegu on põhitegevusaladeks kondiitri- ja pagaritööstuse tooraine ja töövahendite hulgimüük, tehnoloogilised konsultatsioonid ning koolitus, selgub aruandest.

„2017. aasta põhieesmärk on turupositsiooni kindlustamine ja laiendamine. Plaanitakse pidevalt täiustada olemasolevat sortimenti uute toorainetega nii grupi kui ka grupiväliste tootmisettevõtete abil. Jätkuvalt on suurendatud tähelepanu all krediidikontroll,“ kirjutati tegevusaruandes.

Vilmix OÜ emafirma on Rootsi ettevõte Kaka AB, mis kuulub omakorda Norra kontserni Orkla Group. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt