Äripäev • 18 detsember 2017

Abielu saab sõlmida ka omavalitsuses

Uuest aastast saab abielu sõlmida ka omavalitsuses.  Foto: Shutterstock

Seoses maavalitsuste kaotamisega saavad maakonnakeskuste omavalitsused uuest aastast perekonnaseisuasutuste ülesanded. Nii sõlmitakse uuest aastast abielusid, registreeritakse sünde, surmi ning lahutusi maakonnakeskuste omavalitsustes.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungase sõnul puudutavad muudatused vaid maakonnakeskuseks olevaid kohalikke omavalitsusi, ülejäänud valdade ja linnade ülesanded jäävad samaks.

Ülevõetavate ülesannete hulka kuuluvad ka perekonnasündmuse tõendi väljastamine, andmete väljastamine rahvastikuregistrist, soo muutmise andmete registreerimine, hilisema isaduse omaksvõtu ja elukoha registreerimine. Muudatused puudutavad ka nimevahetust. Kui praegu saab nime vahetada kõikides maavalitsustes ja Tallinna perekonnaseisuametis, siis alates uuest aastast saab seda teha neljas kohas: Tartu linnavalitsuses, Tallinna perekonnaseisuametis, Pärnu linnavalitsuses ja Jõhvi vallavalitsuses.

Nii nagu praegugi, saab ka edaspidi sündi, surma ja elukohta registreerida kõikides kohalikes omavalitsustes. Samuti antakse seal Euroopa Liidu kodanikule elukoha registreerimisel isikukood ja väljastatakse rahvastikuregistri väljavõtteid.

Maavalitsuste ülesanded rahvastiku toimingute alal võtavad üle:Harjumaal Tallinna perekonnaseisuametHiiumaal Hiiumaa vallavalitsusIda-Virumaal Jõhvi vallavalitsus ja Narva linnavalitsusJõgevamaal Jõgeva vallavalitsusJärvamaal Paide linnavalitsusLäänemaal Haapsalu linnavalitsusLääne-Virumaal Rakvere linnavalitsusPõlvamaal Põlva vallavalitsusPärnumaal Pärnu linnavalitsusRaplamaal Rapla vallavalitsusSaaremaal Saaremaa vallavalitsusTartumaal Tartu linnavalitsusValgamaal Valga vallavalitsusViljandimaal Viljandi linnavalitsusVõrumaal Võru linnavalitsus.

Hetkel kuum