Baltcap investeeris Lätis biogaasijaamadesse

27. detsember 2017, 10:45
Biomass.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171227/NEWS/171229820/AR/0/AR-171229820.jpg
Ainult tellijale

Baltcapi infrastruktuurifond ostis Läti ettevõtte Anaerobic Holding, millele kuulub kolm biogaasijaama koguvõimsusega 4,9 megavatti.

Baltcap maksis Anaerobic Holdingu 75protsendilise osaluse eest 9,45 miljonit eurot, ettevõtte varasem suurosanik oli Nils Aleksa, kes jätkab ettevõttes ka edaspidi, teatas Baltcap.

Anaerobic Holdingule kuulub kolm biogaasijaama ning kaks orgaanilise toormega varustamise ettevõttet. "Ettevõte müüb nii elektrit kui ka soojust äritarbijatele ning omavalitsustele," selgitas infrastruktuurifondi partner Šarunas Stepukonis. Tema sõnul sobib taaskasutusenergia investeering Baltcapi portfelli, sest pakub pikaajalist väärtust, mis võimaldab tagada neisse investeerinud pensionifondidele kahekohalist tootlust.

Tegemist on Baltcapi teise taolise investeeringuga sel aastal. Novembris sõlmiti leping 48-megavatise biomassijaama ehitamiseks Vilniusse. Jaam valmib 2019. aasta esimeses kvartalis. See peaks katma 10 protsenti Vilniuse küttevajadusest.

Baltcapi infrastruktuurifondi kavandatav suurus on 100 miljonit eurot. Investorite seas on näiteks LHV, SEB ja Swedbanki ehk Balti turu suurimate tegijate pensionifondid ja Swedbanki elukindlustus. Ankurinvestor on Euroopa investeerimispank (EIB), mis on lubanud investeerida 20 miljonit. EIB investeeringut garanteerib omakorda Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fond (EFSI).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. December 2017, 09:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing