Äripäev • 6. jaanuar • 1 min
Jaga lugu:

Macron: Türgi ei saa Euroopa Liitu

Recep Tayyip Erdogan ja Emmanuel Macron
Recep Tayyip Erdogan ja Emmanuel Macron  Foto: EPA

Praegu pole mingit võimalust, et Türgi saaks Euroopa Liitu, ütles Prantsusmaa president Emmanuel Macron Türgi president Recep Tayyip Erdoganile, vahendab BBC.

Ühisel pressikonverentsil Pariisis ütles Macron, et kõige teravam põhjus on inimõiguste rikkumised Türgis pärast läbikukkunud riigipöördekatset 2016. aastal.

Macron ütles, et on aeg lõpetada silmakirjalikkus ja teesklemine, et Türgil on lootust läbimurdeks Euroopa Liiduga liitumises. „Euroopa Liidu poolt vaadates on selge, et viimatised sündmused ja valikud ei luba meil selle protsessiga kuidagi edasi liikuda,“ ütles ta. Macron on varemgi väljendanud pahameelt, et Euroopa Liit raiskab Türgi aega, teeseldes, et neil on võimalus liitu pääseda. Ta lisas, et tegelikut ei taha isegi enamik türklasi enam liitu astuda.

Samas lisas Macron, et et Türgiga tuleb häid suhteid hoida ja mõelda teistele viisidele, kuidas luua head partnerlust.

Erdogan ütles, et Türgi on väsinud pidevast Euroopa Liiduga liitumise püüdususest.

Ta ärritus ajakirjaniku peale, kes küsis väidete kohta, et Türgi saatis Süüria mässulistele varustust. Erdogan süüdistas, et ajakirjanik räägib nagu gülenistliku liikumise osaline – seda liikumist süüdistab ta 2016. aasta riigipöörde katses. „Kui sa oma küsimusi küsid, ole ettevaatlik. Ja ära räägi kellegi teise sõnadega,“ ütles ta.

Presidendid kinnitasid ühist eesmärki võidelda Islamiriigi vastu.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt