Kristjan Pruul • 19. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Läti politsei uurib Norvik Banka aktsionäride šanta˛eerimist

Norvik Banka hoone  Foto: EPA

Läti suuruselt kaheksanda panga Norvik Banka suuraktsionärid süüdistavad altkäemaksukahtlustuse alla langenud Keskpanga juht Ilmars Rimševicsi šantažeerimises.

Läti politsei algatas esmaspäeval kriminaalasja seoses Norvik Banka suuraktsionäride süüdistustega pangandussektori kõrge ametniku ning ühe pankrotihalduri vastu, kes olevat panka ja selle aktsionäre šantažeerinud.Norviku suuraktsionär Grigori Guselnikov ja teised panga aktsionärid on pöördunud Maailmapanga arbitraažikohtusse süüdistusega, et pankrotihaldur Maris Spruds ja üks kõrge finantssektori ametnik üritasid neilt raha välja pressida väitega, et sellisel juhul lõpetab Läti raha- ja kapitaliturgude komisjon panga survestamise, kirjutab LETA.

Associated Pressile ütlesid panga esindajad, et süüdistuses anonüümseks jäänud ametniku puhul ongi tegemist Keskpanga juhi Ilmars Rimševicsiga. Washington Post kirjutab, et Rimševicsi õhutusel nõudis Maris Spruds Guselnikovilt 100 000 eurot kuus.Guselnikovile esitati korduvalt 2016. ja 2017. aastal ettepanek raha maksta, sest vastasel juhul kehtestab Läti raha- ja kapitaliturgude komisjon pangale sanktsioonid. Guselnikovi väitel üritabki komisjon nüüd panka sanktsioneerida.Esmaspäeval Läti keskpanga presidendi Ilmars Rimševicsi altkäemaksu nõudmise kahtlusega arreteerimise järel peetud pressikonverentsil kinnitas Läti korruptsioonitõrjeameti (KNAB) juht Jekabs Straume, et Rimševicsi arreteerimine ei ole seotud Norvik Bankaga.Rimševics vabanes esmaspäeval, kui teadmata allikas maksis tema eest 100 000 euro suuruse kautsjoni, kirjutab Läti rahvusringhääling. Hoolimata peaministri üleskutsest pangajuhi kohalt tagasi astuda Rimševics ühtegi selleteemalist avaldust ei teinud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt