Kristjan Pruul • 8. märts 2018 kell 8:10

Euroopa Keskpangalt oodatakse vihjeid rahatrüki kohta

Euroopa keskpanga president Mario Draghi teatab neljapäeval eeldatavalt, et   Foto: Scanpix/Reuters

Üldise konsensuse järgi ei muuda Euroopa Keskpanga nõukogu täna pärastlõunal intressimäärasid, kuid oodatakse täpsemaid märguandeid varaostuprogrammi lõppemise kohta.

Euroala majanduskasv on tõusujoonel ning keskpangalt oodatakse retoorika muutumist seoses 2,6 triljoni eurose varaostuprogrammiga, mis peaks lõppema aasta teises pooles, kirjutab Reuters.

"Neljapäevane nõukogu kohtumine võib kaasa tuua mõningaid õrnu vihjeid kvantitatiivse leevenduse lõppemise kohta," ütles OANDA vanemanalüütik Craig Erlam Reutersile.

Financial Times kirjutab, et paljud keskpanga nõukogu liikmed on seisukohal, et keskpank peaks tegema muutusi retoorikas, millega vihjab võimalikele tuleviku otsustele.

Praegu on läbiv joon olnud, et juhul kui majanduslik olukord peaks liikuma negatiivsemas suunas, siis on keskpank valmis lõtva rahapoliitikat veelgi lõdvendama. Analüütikud ootavad, et seda argumenti neljapäeval enam ei kasutata.

Samas on euroala 1,2 protsendi tasemel kõikuv inflatsioon liiga väike, et keskpank saaks suuremaid muudatusi teha, märgib Briti ärileht.

Lisaks rahapoliitilisele otsusele ja uuele majandusprognoosile, mis samuti peaks detsembrikuisega sarnasele tasemele jääma, on oodata, et keskpanga juht Mario Draghi peab neljapäeval vastama ka küsimustele seoses Läti keskpanga presidendi Rimsevicsi altkäemaksuskandaalile. Siiani on keskpank sel teemal kommentaaridest hoidunud.

Reuters märgib veel, et hinnad võlakirjaturgudel enne neljapäevast otsust suuri muutusi ei teinud.

Hetkel kuum